• انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۵۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 2717
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2717

پست های دولتی برای زورگویی و قلدری نیست

مردم افغانستان در نگرانی شدیدی به سر می برند؛ مردم نمی خواهند به کشور بازگردند. ۳۸ سال است که افغانستان در جنگ است و باید خاتمه یابد.

«محمد کریم خلیلی»، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در خیمه لویه جرگه گفت: تلاش ها بر این است که تفرقه قومی، مذهبی و سیاسی در ایجاد شود اما ما هرگز به گذشته باز نخواهیم گشت.
وی اظهار داشت: مردم افغانستان در نگرانی شدیدی به سر می برند؛ مردم نمی خواهند به کشور بازگردند. ۳۸ سال است که افغانستان در جنگ است و باید خاتمه یابد.
رهبر حزب وحدت اسلامی تاکید کرد: نباید نگذاریم که افغانستان عرصه جنگ نیابتی قدرت ها شود و به سوریه دیگر مبدل گردد.
محمد کریم خلیلی، با تاکید بر اجماع، هماهنگی و هم پذیری میان گروه های سیاسی کشور عنوان کرد: افغانستان به وحدت نیاز دارد اما وحدت با مقوله عدالت معنا پیدا می کند. حرکت های ما هرگز جنبه تخریبی و تضعیفی ندارد جنبه انتقادی دارد ما ضعف ها را بازگو می کنیم.
وی افزود: تلاش هایی جریان دارد که وحدت و همدلی مردم افغانستان را خدشه دار کند؛ گاهی علنی و گاهی پنهانی جنگ در افغانستان تحمیل شده است و تداوم جنگ ما را بیشتر به عرصه های جنگ نیابتی می کشاند.
خلیلی همچنین با اشاره با آمدن حکمتیار به کابل اظهار داشت: از پیوستن حکمتیار به روند صلح و آمدن وی به پایتخت حمایت و استقبال می کنیم.
محمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در پایان تاکید کرد: پست های دولتی پست های زورگویی و قلدری نیست بلکه پست های نوکری به مردم است؛ تا باقی عمر حکومت وحدت ملی انتقاد خواهیم کرد؛ اما هرگز کشور را به بحران سوق نخواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *