• انتشار: ۲۶ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۳۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7831
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7831

پرتاب ۱۷۵۰ راکت توسط ارتش پاکستان به ولایت کنر

مقامات در ولایت کنر اعلام کردند که ارتش پاکستان در شش ماه گذشته بیش از ۱۷۵۰ راکت به ولایت کنر پرتاب کرده‌ و این حملات ادامه دارد.

مقامات در ولایت کنر اعلام کردند که ارتش پاکستان در شش ماه گذشته بیش از ۱۷۵۰ راکت به ولایت کنر پرتاب کرده‌ و این حملات ادامه دارد.

جنرال جمعه‌گل همت فرمانده پولیس ولایت کنر گفت: ارتش پاکستان در شش ماه گذشته حدود ۱۷۵۰ راکت به این ولایت پرتاب کرده که تلفات جانی و خسارات مالی بسیاری را برجا گذاشته است.

فرمانده پولیس ولایت کنر ادامه داد: نیروهای ارتش پاکستان در امتداد خط دیورند حصار مرزی می‌سازند و حملات راکتی ارتش پاکستان به مناطق مرزی در این ولایت نیز هنوز ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: نیروهای ارتش پاکستان در حال حاضر در منطقه «غاز کندو» در حال سخت حصار مرزی هستند که در صورت تخطی و پیشروی در خاک افغانستان با واکنش نیروهای افغان مواجه خواهند شد.

وحیدالله کلیمزی والی کنر نیز اظهار داشت: این مسئله را با دولت کابل در میان گذاشته است و نیروهای امنیتی افغان در این ولایت آمادگی کامل برای برخورد با نیروهای پاکستانی دارد.

این را هم بخوانید:  سی سالگی خروج قشون سرخ از افغانستان و زمزمه یک خروج دیگر

وی در ادامه از حکومت اشرف غنی خواست تا مسئله حملات راکتی ارتش پاکستان را با اسلام‌آباد بطور جدی مطرح کند و با مردم کنر که خسارات هنگفتی را از این حملات متحمل شده‌اند نیز کمک‌ صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *