• انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۵۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 5492
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5492

پدر معنوی طالبان: خروج نظامیان خارجی پیش‌شرط صلح افغانستان است

رهبر «جمعیت علمای اسلام» شاخه سمیع الحق در دیدار با سفیر افغانستان در اسلام‌آباد اظهار داشت: پاکستان در سیاست خارجی خود درباره افغانستان بازنگری کند.

رهبر «جمعیت علمای اسلام» شاخه سمیع الحق در دیدار با سفیر افغانستان در اسلام‌آباد اظهار داشت: پاکستان در سیاست خارجی خود درباره افغانستان بازنگری کند.

مولانا سمیع الحق رهبر جمعیت علمای اسلام در پاکستان با «محمد عمر زاخیلوال» سفیر و نماینده ویژه افغانستان در پاکستان دیدار کرد.

مولانا سمیع الحق به پدر معنوی طالبان در پاکستان نیز مشهور است.

روزنامه داون نیوز اعلام کرد که زاخیلوال از مولانا سمیع‌الحق درخواست کرده تا نقش خود را برای کاهش تنش‌ها بین افغانستان و پاکستان ایفا کند.

این دیدار، سومین نشست زاخیلوال با سمیع‌الحق در چند ماه اخیر است.

پس از این دیدار، رهبر جمعیت علمای اسلامی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که سفیر افغانستان در پاکستان، سمیع الحق را به عنوان فردی مورد قبول طالبان و دولت افغانستان می‌داند و درخواست کرده تا نقش خود را برای کاهش تنش‌ها بین کابل و اسلام‌آباد ایفا کند.

در ادامه این کنفرانس خبری نیز بیان شد که سمیع‌الحق به نماینده افغانستان اطمینان داده که از صلح در این کشور حمات می‌کند و آن را «وظیفه اسلامی» خود می‌داند.

با این حال وی همکاری خود را به خروج نظامیان خارجی از افغانستان مشروط کرد.

پدر معنوی طالبان همچنین از دولت پاکستان درخواست کرده تا سیاست خارجی خود را در افغانستان بازنگری کند زیرا به گفته وی هند در حال سوءاستفاده از وضعیت کنونی در منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *