• انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۸:۱۵ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 249
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=249
رییس اجرایی:

پایگاه های نظامی از بغلان انتقال نخواهد یافت

این پایگاه ها در مناطق علاوالدین و منگل های بغلان مرکزی قرار دارد که بیش از ۱۳ قریه را تحت پوشش گرفته است و در این دو پایگاه بیشاز ۱۰۰ نظامی پوش ماموریت اجرا میکنند.

پلخمری که نقطۀ وصل شمال و شمال شرق با مرکز است، اکنون دیده میشود که طالبان به این جغرافیای راهبردی چشم دوخته اند با آنکه منطقۀ دند غوری بخششی از سوی دولت در سال قبل برای طالبان بوده است.

 

داکتر عبدالله گفته است: “برای مردم ولایت بغلان یک تشویش ایجاد شده بود که گویا بیزهای امنیتی از مناطق دهنۀ غوری واطراف شهر پلخمری انتقال داده میشود که تصمیم درمورد آن گرفته نشده، اطمینان میدهیم که نه تنها بیزها انتقال داده نمیشوند بلکه تقویت خواهند شد.”

در همین حال شورای ولایتی بغلان از این اظهارات رییس اجرایی ابراز نارضایتی میکند.

محمد ظریف، عضو شورای ولایتی بغلان گفته است: “در اینجا معامله صورت گرفته است، قرارداد قبلا با ریاست امنیت و دولت مرکز باطالبان امضا شده است، ولی تا کنون این پایگاه ها به طالبان داده نشده است.”

بغلان از جمع ولایت های نا امن امروز به شمار میرود که وضعیت موجود در این ولایت قرار به یک چالش جدی برای نیروهای امنیتی در سال آینده خواهد بود.

گفته میشود بغلان مرکزی، تاله و برفک، دوشی و دهنۀ غوری از یک و نیم سال بدینسو نا امن شده است و مسیر نمبر یک کابل-پلخمری در ساحۀ ولسوالی دوشی، مسیر نمبر دو بزرگ راه پلخمری-مزارشریف در دو ساحه و مسیر نمبر سه پلخمری-کندز با تهدید روبرو اند.

جرخشک و چرخ آب همچنان از سوی طالبان پاسگاه های سیار ایجاد میکنند، که تا کنون این جاده با تهدید روبرو است.

سال آینده برای بغلان بی خطر نخواهد بود، رییس جمهور برای بررسی چگونه سپردن دند غوری به طالبان هیتی به این ولایت فرستاد که در فرجام ارایۀ نظر از سوی هیت اطمینان خطر برای باشندگان این ولایت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *