• انتشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۲ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 7633
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7633

پایگاه نیروهای خیزش مردمی در فاریاب سقوط کرد

مقام افغان در ولایت فاریاب اعلام کرد که فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی «خواجه‌سبزپوش» بزرگترین پایگاه خود را بدون هیچ درگیری به گروه طالبان واگذار کرده است.

مقام افغان در ولایت فاریاب اعلام کرد که فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی «خواجه‌سبزپوش» بزرگترین پایگاه خود را بدون هیچ درگیری به گروه طالبان واگذار کرده است.

عبدالله معصومی ولسوال خواجه‌سبزپوش اعلام کرد که «حسام‌الدین بیگ» فرمانده نیروهای خیزش مردمی در این ولسوالی بزرگترین پایگاه این نیروها بدون درگیری به گروه طالبان واگذار کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد این فرمانده افغان از پایگاه نیروهای خیزش مردمی در منطقه «صحرایی‌قلعه» عقب نشینی کرده و به شهر میمنه مرکز این ولایت پناه برده است.

یک منبع امنیتی گفت فرمانده نیروهای خیزش مردمی این ولسوالی به خاطر بی توجهی دولت با گروه طالبان معامله کرده و بیش از ۲۰ هزار گلوله و سایر تجهیزات نظامی را به این گروه واگذار کرده است.

اما فرمانده نیروهای خیزش مردمی و فرمانده محلی گروه طالبان هر گونه توافق و معامله بین دو طرف را رد کرده است.

حسام الدین بیگ فرمانده نیروهای خیزش مردمی تصریح کرد به دلیل بی توجهی والی و فرمانده پولیس مجبور به عقب نشینی از منطقه شده است.

این را هم بخوانید:  حضور علنی طالبان در «ولایت فراه»

وی افزود که در یک ماه گذشته ۸ نیروهای خیزش مردمی کشته و ۱۷ نفر دیگر زخمی شدند اما اداره ولایتی حاضر به گفت‌وگو با او نشده است.

قاری‌وکیل فرماند محلی گروه طالبان تصرف مواضع نیروهای امنیتی افغان در این منطقه را تایید کرده است.

این در حالی است که از مجموع ۷۵ قریه ولسوالی خواجه سبزپوش دولت تنها  بر دو قریه و مرکز این ولسوالی کنترل دارد و سایر مناطق این ولسوالی در تصرف گروه طالبان قرار گرفته‌اند.

گفته می‌شود که مناطق استراتژیک این ولسوالی در کنترل گروه طالبان قرار دارد و ماه گذشته نیز فرماندار خواجه سبزپوش نسبت به سقوط احتمالی این ولسوالی توسط گروه طالبان هشدار داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *