• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۵۰ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 12468
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12468
با هدف تسریع روند بازگشت

پاکستان کمک هایش به مهاجرین افغان را افزایش می دهد

پاکستان با هدف تشویق مهاجرین افغانستانی به بازگشت قصد دارد کمک هایش را افزایش دهد.

این در حالی است که دو سال قبل، به هر مهاجر که از پاکستان برگشت مى کرد، ۴۰۰دالر امریکایی کمک صورت می گرفت اما سال گذشته این کمک ها به ۲۰۰دالر کاهش یافت و به همین سبب، روند برگشت مهاجرین نیز کند شده است.

آژانس خبری دولتی پاکستان( اى پى پى) امروز( ۳۰دلو)  خبر داده است که حکومت این کشور، با ادارات و کشورهای کمک کنندۀ جهان تماس برقرار کرده، تا کمک ها با مهاجرینى که به کشورشان عودت می کنند، بیشتر شود.

منبع افزود که در صورت کمک های جهانی، به هر مهاجر افغان که به میل خود به کشورش بر می گردد، ۴۰۰ دالر کمک صورت خواهد گرفت و با این کار، روند برگشت نیز تسریع خواهد شد.

از سوی دیگر وزارت امور مهاجرین و سرحدات پاکستان (سفیران) از حکومت افغانستان خواسته است که پروژه های انکشافی برای مهاجرین عودت کننده را عملی کند.

بر اساس معلومات منبع، آنها طی چند ماه گذشته ۸۰۰هزار مهاجر غیر راجستر شدۀ افغان را تازه راجستر کرده اند.

بر اساس معلومات کمیشنری عالی مهاجرین سازمان ملل متحد، اکنون در پاکستان حدود دو میلیون مهاجر افغان مستقراند، که اکثر شان راجستر نشده اند.

جنرال جاوید قمر باجوه لوی درستیز اردوی پاکستان، پریروز در جریان سخنرانی شان در کنفرانس بین المللی امنیتی مونیخ در آلمان، خواسته بود که مهاجرین افغان باید به کشور شان برگردند.

رئیس جمهور اشرف غنی نیز هفتۀ گذشته گفته بود که عودت مهاجرین از پاکستان، در اولویت حکومت قراردارد و پلان است که طی دو سال آینده، تمام مهاجران افغان را به کشورش برگردانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *