سلام برچی نیوز | پاکستان را وادار به همکاری با افغانستان سازید
  • انتشار: ۱۴ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۵۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 10263
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10263

پاکستان را وادار به همکاری با افغانستان سازید

عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور با اشاره به دیدار و ملاقات‌اش با نخست‌وزیر چین در حاشیۀ کنفرانس شانگهای در سوچی روسیه گفت که خوشحالم که روابط دو کشور رو به گسترش می‌باشد.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه با دینگ شیجون نمایندۀ ویژۀ جمهوری مردم چین برای افغانستان و پاکستان دیدار کرد.

در این دیدار، آقای شیجون ضمن خرسندی از ملاقات با عبدالله عبدالله، از نامۀ رییس اجراییه کشور برای حزب کمونیست چین سپاس‌گزاری و قدردانی کرد.

نمایندۀ ویژۀ چین برای افغانستان و پاکستان گفت که آن‌ها در نظر دارند که نشست سه جانبۀ چین، افغانستان و پاکستان را به سطح وزرای امور خارجه برگزار کنند و در خصوص مذاکرات صلح و همکاری‌های منطقه‌یی و همچنان مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌وگو نمایند. او ابراز امیدواری کرد که افغانستان در این نشست اشتراک نماید.

در ادامه، عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور با اشاره به دیدار و ملاقات‌اش با نخست‌وزیر چین در حاشیۀ کنفرانس شانگهای در سوچی روسیه گفت که خوشحالم که روابط دو کشور رو به گسترش می‌باشد.

رییس اجراییه کشور با بیان این‌که افغانستان در نشست سه‌جانبه اشتراک خواهد کرد، افزود که امیدواریم چین پاکستان را وادار به همکاری در مبارزه با تروریسم و پروسۀ صلح در افغانستان نماید.

عبدالله عبدالله با بیان این‌که در گذشته نشست‌های مشترک با پاکستان هیچ نتیجه‌یی نداشته است، از نماینده چین خواست که اسلام‌آباد را متقاعد به از میان برداشتن پناه‌گاه‌های تروریستان و مراکز تجهیز و تمویل آن‌ها سازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *