• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 28562
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=28562

وزیر خارجه پاکستان: ما خواهان خروج نیروهای خارجی از افغانستان هستیم

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفته است کشورش در روند صلح افغانستان نقش مهمی دارد و از همین رو خواهان خروج نیروهای خارجی از این کشور است.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان گفته است کشورش در روند صلح افغانستان نقش مهمی دارد و از همین رو خواهان خروج نیروهای خارجی از این کشور است.

به گزارش برچی نیوز، «شاه محمود قریشی»،  وزیرخارجه پاکستان روز سه‎شنبه ( ۲۱ حوت) در یک نشست خبری گفت: از آنجا که کشورش یک سهم‌دار مهم در روند صلح افغانستان است، از همین‌رو خواهان خروج مسئولانه ی نیروهای خارجی از این کشور است.

او  که با همتایی آلمانی‎اش در میان خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفته‌است که پاکستان از دیر زمانی می‌گوید که مسئلۀ افغانستان تنها می‌تواند از طریق گفتگو و مذاکره حل شود و ما خوشحالیم که اکنون جهان از گفته‎های ما، آگاه شده‌اند.

قریشی همچنین گفت: خروج مسئولانۀ نیروهای نظامی، به نفع پاکستان و کشورهای منطقه خواهد بود.

درهمین حال، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان گفت: پدیده تروریزم یک چالش جهانی است و پاکستان در این زمینه اقدامات زیادی انجام داده‌ است.

ماس بیان داشت: «پاکستان نقش مهمی در افغانستان ایفا می‌کند؛ ما فکر می‌کنیم که دولت افغانستان باید بخشی از روند صلح پایدار در منطقه باشد.»

وی در ادامه گفت: «ما فکر می‎کنیم که گنجانیدن دولت افغانستان در هر بحث میز مذاکره، ضروری است.»

همچنین وزیر امور خارجه آلمان از تلاش‌های نخست وزیر پاکستان «عمران خان» برای صلح و آشتی در منطقه به ویژه در رابطه با تنش‌های اخیر میان هند و پاکستان، قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *