• انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۱۸ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13218
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13218
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان:

پاکستان تروریستان را حمایت نکند، جنگ در افغانستان پایان می یابد

وزیر دفاع پاکستان می گوید که نصف افغانستان پناه گاه امن برای تروریستان است اما سخنگوی وزارت دفاع افغانستان این اظهارات را رد کرد.

وزیر دفاع پاکستان با بیان اینکه نصف افغانستان پناه گاه امن برای تروریستان می باشد، گفته است تروریست ها  از جمله شبکه حقانی در پاکستان پناهگاه امنی ندارند.

رسانه‎های پاکستانی به نقل از این مقام کشورشان نوشته اند که  ایالات متحده امریکا باید در مورد شورای هلمند و کشت وسیع خشخاش در این ولایت تشویش داشته باشد.

بعد از سخنان وزیر دفاع پاکستان،سخنگوی وزارت دفاع ملی کشورمان این اظهارات را رد کرد و گفت:”پاکستان از تروریستان حمایت می‎کند و آن‎ها را در خاک خود اجازه می‎دهد.

جنرال دولت وزیری دیشب در صحبت با رادیو آزادی گفت که شورای طالبان موسوم به شورای هلمند در افغانستان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه ما هرگز به تروریستان در هلمند و یا مناطق دیگر افغانستان اجازه فعالیت و ایجاد مراکز تروریستی را  نمی دهیم

خاطر نشان کرد:  اگر پاکستان از حمایت تروریستان دست بکشد ، جنگ در افغانستان ختم می‎شود.

مقام‎های افغانستان پیوسته گفته‎اند که طالبان و دیگر شورشیان مسلح از پناه گاه‎های امن در قلمرو پاکستان برخوردار اند و به گفته آن‎ها تا زمانی‎که این پناه گاه‎ها از بین برده نشوند صلح و ثبات در افغانستان و منطقه تامین نخواهد شد.
امریکا اخیرا اعلان کرد که کمک امنیتی به پاکستان را تا زمانی به حال تعلیق در می‎آورد که این کشور در برابر شبکه حقانی و دیگر گروه‎های شورشی در قلمروش اقدام قاطع نکند.

این را هم بخوانید:  انتقادها از حضور «امرالله صالح» در نشست‌های رسمی حکومت

جنرال جان نیکلسون قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو روز پنجشنبه در سفر به ولایت پروان گفته‎است که بر پاکستان فشار وارد می‎کنند تا به گفته او اسلام آباد از حمایت آن‎هایی‎که در افغانستان دست به فعالیت‎های تخریبی می‎زنند دست بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *