• انتشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۲۴ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7547
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7547

پاکستان به جای اتهامات دروغین، علیه گروه‌های تروریستی مبارزه کند

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات وزیر دفاع پاکستان مبنی بر اینکه گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان پناه گرفته‌اند نه پاکستان، اعلام کرد که پاکستان به جای مقصر جلوه دادن افغانستان با دروغ، علیه گروه‌های تروریستی اقدام کند.

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات وزیر دفاع پاکستان مبنی بر اینکه گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان پناه گرفته‌اند نه پاکستان، اعلام کرد که پاکستان به جای مقصر جلوه دادن افغانستان با دروغ، علیه گروه‌های تروریستی اقدام کند.

شکیب مستغنی سخنگوی وزیر خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر «خرم دستگیر» وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد: پاکستان به جای اینکه با ادعای دروغین، افغانستان را مقصر جلوه دهد بهتر است با گروه‌های تروریستی صادقانه مبارزه کند.

اخیرا کشورهای سازمان «بریکس» از حضور گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان با انتشار بیانیه‌ای ابراز نگرانی کردند اما وزیر دفاع پاکستان در واکنش به این موضوع اعلام کرد که گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان نه بلکه در خاک افغانستان پناه گرفته‌اند.

شکیب مستغنی تصریح کرد که نه تنها افغانستان بلکه امریکا و چین که از متحدان پاکستان محسوب می‌شوند به همراه کشورهای منطقه‌ و جهان به حضور پناهگاه‌های امن گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان تاکید دارند.

وی در ادامه افزود که پاکستان همواره به جای پذیرفتن تقصیرش تلاش کرده است تا با استفاده از ادعاهای نادرست سایر کشورها را متهم کند.

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت: بهتر است پاکستان به جای دروغ پردازی و متهم کردن افغانستان با گروه‌های تروریستی صادقانه مبارزه کند.

وی تاکید کرد که اسلام‌آباد باید علیه مراکز امن تروریستی در خاک این کشور اقدامات جدی انجام دهد.

از سوی دیگر «فرامرز تمنا» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان اظهار داشت برخی از گروه‌های مسلح در افغانستان فعالیت می‌کنند، اما توسط پاکستان حمایت و تجهیز می‌شوند.

وزیر خارجه پاکستان گفته بود که گروه تروریستی داعش و جنبش اسلامی ترکستان در افغانستان فعالیت دارند که امنیت منطقه را تهدید می‌کنند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان ضمن اذعان به فعالیت این دو گروه تروریستی در افغانستان گفت: مسئله مهم این است که جنگجویان این دو گروه در کجا آموزش می‌بیند و چه کسی آنها را تجهیز می‌کند.

وی در ادامه افزود: همه کشورها از جمله چین که متحد پاکستان است به شواهدی موثقی در این مورد دست یافته است که پاکستان از همه گروه‌های تروریستی در منطقه حمایت می‌کند.

این در حالی است که پاکستان همواره فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک این کشور را رد کرده است.

با این حال ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی پاکستان همواره متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه بوده است و امریکا نیز درباره لزوم تغییر رویکرد اسلام‌آباد در مبارزه با تروریسم به پاکستان هشدار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *