• انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21398
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21398

پاکستان: بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد

وزیرخارجۀ پاکستان، گفت، اکنون که حضور داعش در افغانستان رو به گسترش است نیاز است تا برای حل بحران افغانستان روی دریافت راه حل سیاسی تمرکز شود.

به گزارش برچی نیوز،شاه محمود قریشی، وزیرخارجۀ پاکستان، می‌افزاید اکنون که حضور داعش در افغانستان رو به گسترش است نیاز است تا برای حل بحران افغانستان روی دریافت راه حل سیاسی تمرکز شود.

شاه محمود قریشی، وزیرخارجۀ پاکستان می‌گوید که بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد و نیاز است برای بیرون رفت از این بحران، راه‌ گفت‌وگو در پیش گرفته شود.

وزیر خارجۀ پاکستان در این باره گفت: “این یک نتیجۀ واقعی است که برای جنگ افغانستان راه حل نظامی وجود ندارد؛ در شرایطی‌که *داعش حضورش در افغانستان بیشتر می‌شود، گفت‌وگو می‌تواند ضروری ترین راه حل باشد”.

به نوشته طلوع،آقای قریشی در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت افغانستان همراه با پاکستان از بازیگران قدرت جهانی، اشتباهای راهبردی و اختلاف‌ها میان این قدرت‌ها آسیب‌های زیاد دیده اند.

وی هم‌چنان گفت که برنامۀ عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و ثبات، از سوی دو کشور عملی شده است.

همزمان با این، وزیرخارجۀ پاکستان، دهلی نو را متهم می‌سازد که روابطش با اسلام آباد برهم زده است. او می‌افزاید که هند سیاست را نسبت به صلح ترجیح می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *