• انتشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱:۴۲ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 960
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=960

وقتی‌که تمویل کنندگان تروریستم طالبان را افراطی می‌خوانند!

رسانه‌های عربی به نقل از رئیس کمیته امنیتی شورای عربستان گزارش داده‌اند که وی از طالبان افغانستان به عنوان گروهی افراطی نام برده است.

رسانه‌های عربی به نقل از رئیس کمیته امنیتی شورای عربستان گزارش داده‌اند که وی از طالبان افغانستان به عنوان گروهی افراطی نام برده است.

رسانه‌های عربستانی گزارش دادند که دست کم ۳۹ هزار تبعه پاکستانی در ۴ ماه گذشته به دلایل مختلفی از سوی دولت عربستان سعودی اخراج شده‌اند.

بر اساس این گزارش، ارتباط چند نفر از اتباع پاکستانی با برخی از حملات اخیر در عربستان باعث نگرانی بین مردم شده است که علاوه بر آن برخی از شهروندان پاکستانی که اخراج شده‌اند به اتهام تجارت مواد مخدر و اخاذی نیز بوده است.

عبدالله سعدون رئیس کمیته امنیتی شورای عربستان اعلام کرد که پس از این تمام اتباع پاکستانی قبل از استخدام در عربستان باید مورد بررسی‌های امنیتی قرار گیرند.

وی افزود: به دلیل دخیل بودن اتباع پاکستانی در مسایل امنیتی که اخیرا اتفاق افتاده‌ است مقامات دولت پاکستان نیز اتباع خود را قبل از آمدن به عربستان برای کار مورد بررسی قرار دهند.

رئیس کمیته امنیتی شورای عربستان گفت که پاکستان نیز دچار تروریسم شده است زیرا جریان افراطی طالبان نخستین بار در پاکستان به وجود آمده است و این کشور در همسایگی افغانستان قرار دارد.

گفته می‌شود که بیش از ۸۲ تن از اتباع پاکستانی به اتهام ترور و مسایل امنیتی در زندان‌های سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی به سر می‌برند.

در رابطه با حملات اخیر تروریستی در عربستان، ۱۵ تبعه دیگر پاکستانی که شامل یک زن نیز می‌شود از سوی نیروهای امنیتی این کشور در مناطق الحضرت و النسیم شهر جده دستگیر شده‌اند.

این در حالی است که به باور اغلب عربستان سعودی خود یکی از بزرگترین تمویل کنندگان تروریسم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *