• انتشار: ۱۲ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24070
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=24070

وعده عجیب دونالد ترمپ به رهبر کوریای شمالی!

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی وعده سپرده است که پس از خلع سلاح هسته‌‌ای، کوریای شمالی هرچیزی بخواهد امریکا به آنها خواهد داد.

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی وعده سپرده است که پس از خلع سلاح هسته‌‌ای، کوریای شمالی هرچیزی بخواهد امریکا به آنها خواهد داد.

به گزارش برچی نیوز،مون جائه این رئیس جمهور کوریای جنوبی یک روز بعد از دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در حاشیه نشست جی ۲۰ در آرژانتین گفت: ترامپ می‌گوید که میخواهم کیم جونگ اون بداند که او را دوست دارد و خواسته هایش را برآورده خواهد کرد.

مون جائه این که در آینده نزدیک برای اولین بار در طول تاریخ در سئول میزبان یک رهبر کوریای شمالی خواهد بود اضافه کرد که ترامپ از او خواسته این پیام را از جانب او به کیم جونگ اون منتقل کند.

وی افزود: ترامپ گفت که به کیم بگویم او را دوست دارد و مایل است بقیه توافق دوجانبه ماه جون اجرا شود تا او هم همه خواسته‌های رهبر کوریای شمالی را برآورده کند.

براساس گزارش ، مون گفت ترامپ به او گفته است که بعد از خلع سلاح اتمی کیم هر چیزی که شمالی بخواهد امریکا به او خواهد داد.

به نوشته اسپوتنیک،ترامپ روز یکشنبه در مسیر بازگشت به واشنگتن به خبرنگاران گفته است که احتمالا اوایل سال ۲۰۱۹ با کیم جونگ اون در واشنگتن دوباره دیدار خواهد کرد.

این اظهارات از طرف رئیس جمهور امریکا در حالی مطرح می شود که واشنگتن قولها و تعهداتی برنامه اتمی ایران را نه تنها اجرا نکرد بلکه ازاین توافق بصورت یک جانبه خارج شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *