• انتشار: ۱۷ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 25619
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25619

وضعیت در شمال کشور نگران کننده‌ است

شمال کشور در آتش جنگ می‌سوزد اما آقایان به‌ دنبال یافتن (لانه‌ی) دشمن هستند.

شمال کشور در آتش جنگ می‌سوزد اما آقایان به‌ دنبال یافتن (لانه‌ی) دشمن هستند.

به عبارت واضح‌ تر اگر بیان کنم، فاریاب، جوزجان، سرپل، بغلان و بلخ در وضعیت خیلی شکننده‌ی (حتی سقوط) قرار دارند، ولی آقایان هنوز به‌فکر یافتن راه رسیدن به‌خانه‌ی دشمن هستند.

چند روز پیش وزیر محترم جنگ کشور “اسدالله خالد” در جریان معرفی‌اش به منسوبان وزارت جنگ کشور گفت:«سر ورکوو خو سنگر نیسو.» آن گفته‌اش را به‌گونه‌ی به یکی از شعارهای داکتر نجیب (رییس‌ جمهور ظالم وقت) ربط داد که می‌گفت:«سر ورکوو خو سنگر نه ورکوو.» ضمن آنکه، اصلن توقع نمی‌رفت آقای “خالد” که خود یک مجاهد است، داکتر نجیب‌الله که صدها جهادگر و آزادیخواه‌ را در زمان حکومت‌ استبدادی‌ ا‌ش به‌ شهادت رسانیده‌ بود، قهرمان “اتل” بخواند.

سخنی‌که به باور من، توهین بزرگی به‌ خون هزاران شهید آزادیخواه و خانواده‌های آنان بود.

به‌هرحال، در کنار وضعیت بدی که ولایت‌های فوق‌ذکر دارند، چندین ولسوالی ولایت بلخ نیز در معرض خطر (سقوط) قرار دارند.

بلخی‌ که تا همین ‌‌دوسال پیش، از امن‌ ترین ولایت‌های کشور محسوب می‌شد اما حال در وضعیت خیلی نگران کننده‌ی قرار دارد.

همین دیشب شماری از فرزندان با شهامت آن (بلخ) بر اساس بی توجهی و نرسیدن کمک، به‌شهادت رسیدند، آن‌ هم پس از بسیار مقاومت و ایستادگی.

بنابر عرایضی که بالا ذکر شد، پیش‌نهاد می‌گردد تا (آقایان) به‌جای این‌که فرصت را از دست بدهند و وقت شان را به‌ناحق در جستجوی لانه‌ی دشمن که اتفاقن، آدرس آن‌هم مشخص است، به هدر بدهند، همت کنند و دشمنان آرامش مردم افغانستان‌ را در فاریاب، جوزجان، سرپل، بغلان (که‌ هم اکنون جنگ‌ در آن جریان دارد) و بلخ، هدف قرار دهند.

پیشنهاد دوم!

اگر این کار (جنگ و دفاع) از توانایی شما آقایان برون است، پس لطفن به‌جای گزا‌ف‌گویی های بی مورد، بروید و نیروهای محلی که از تجارب خوبی در نابودی دشمن هم برخوردار هستند را حمایت کنید، سلاح و مهمات بدهید، تمویل و تجهیز نمایید تا آنان بتوانند شر دشمن را کم کنند!

مرتضی جلالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *