• انتشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۵۱ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 14189
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14189
نمایندگان فراه در ولسی جرگه:

وضعیت امنیتی فراه نگران کننده است

شماری از نمایند گان مردم فراه در ولسی جرگه، درحالی از وضعیت خراب امنیتی این ولایت نگران اند که منابع امنیتى می گویند نیروهای امنیتی، با مورال قوی مصروف دفاع و تامین امنیت درآن ولایت مى باشند.

طبق گزارش های تایید شده؛ در یک هفتۀ اخیر در حملات تهاجمی مخالفین مسلح دولت در فراه، علاوه بر سقوط ولسوالی اناردره، بیش از یکصد نیروی امنیتی و مخالفین مسلح دولت، درین ولایت کشته شده اند.

اما یک منبع امنیتی درکابل که نخواست از او نام برده شود، به آژانس خبری پژواک گفت که ولسوالی انار دره، بعد از چند ساعت محدود تصرف به دست طالبان در ۲۱حوت دوباره به کنترول دولت در آمده است.

او افزود که مخالفین مسلح دولت، از چندین جهت بر ولسوالی هجوم آورده بودند؛ اما بعد ازچند ساعتى محدود با متحمل شدن تلفات سنگین، کنترول ولسوالی را از دست دادند و در حال حاضر، این ولسوالی در کنترول نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می باشد.

به گفتۀ این منبع امنیتى، در جریان درگیری مخالفین مسلح دولت و نیروهای امنیتی، ده ها تن از دشمنان کشته وزخمی شده اند .

موصوف در مورد تلفات نیروهای امنیتی در ولسوالی انار دره، معلومات ارایه نکرد .

بربنیاد معلومات این منبع، درحال حاضرعملیات تصفیوی در ولسوالی انار دره جریان دارد و نیروهای امنیتی، با تمام توان و مورال قوی از این ولسوالی دفاع می کنند.

در همین حال عبدالصبور خدمت نماینده مردم فراه در ولسی جرگه، در نشست امروز این جرگه  وضعیت امنیتی را در فراه نگران کننده دانسته گفت که حکومت مرکزی به منظور نابودسازی مخالفین مسلح، هر چه عاجل باید اقدامات را روی دست بگیرد.

او افزود اکثر معلوماتى که از سوی مسئولان محلی به مرکز ارایه میشود، دور از حقیقت است .

درعین حال، محمد سرور عثمانی فراهی عضو دیگر این جرگه و نماینده مردم فراه نیز از وضعیت امنیتی در فراه به خصوص در ولسوالی انار درۀ این ولایت انتقاد کرد.

وى افزود که دوهفته قبل، تماس های مکرر با مسوولین امنیتی در مرکز داشته؛ اما هیچ توجهى به ولسوالی انادره صورت نگرفت و سرانجام این ولسوالی به تصرف مخالفین مسلح دولت در آمد.

غلام فاروق مجروح نماینده مردم هرات در ولسی جرگه نیز ضمن نگرانی از وضعیت امنیتی در فراه گفت که باید موضوع قربانی شدن نیروهای کماندو در این ولایت بررسی شود.

این درحالیست که  قارى محمدیوسف احمدى سخنگوى طالبان ادعا کرده بود که درجریان تصرف ولسوالی انادره، ١۵ تن از نیروهاى دولتى کشته و شمارى هم زخمى شده اند.

به گفته او سه عراده تانک و مقدارى سلاح و مهمات نیروهاى دولتى نیز به دست طالبان افتاده است.

اما تورنجنرال دولت وزیرى سخنگوى وزارت دفاع ملى، بدون ارایه جزییات گفته است که در درگیرى ها میان نیروهای دولتى و مخالفین مسلح در ولایات فراه و نیمروز، ۶٣ تن از مخالفین مسلح کشته و زخمی شده و جسد سه تن از مخالفین، در محلات نبرد به جا مانده است.

اما او گفته است که در این درگیرى ها ٢٢ تن از نیروهاى اردوى ملى کشته شده و پنج تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

به گفته وى، حملات مخالفین مسلح دولت دفع شده و نیروهاى جدید، به حمایت از نیروهاى اردوى ملى به محل فرستاده شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *