• انتشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۵۴ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14334
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14334

وزیر دفاع امریکا با همکاری در تقلب به فساد مالی کلانی دست زده است

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده، با همکاری در تقلب های شرکت امریکایی Theranos ، سرمایه بزرگی را به دست آورده است.

الیزابت هولمز، بنیانگذار شرکت Theranos در جریان یکسال توانست میلیارد ها دالر را از راه اختلاس و فریبکاری به دست بیاورد. او در هفته روان مجبور شد به دلیل تقلب کاری هایش مبلغ بزرگ جریمه نقدی را پرداخت کند.

گفته می شود که وزیر دفاع امریکا جیمزمتیس نیزپس از تقاعدش در سال ۲۰۱۳ عضویت شورای مدیران شرکت متذکره را به دست آورد.

او در این پست جدید نه تنها مبلغ ۱۵۰ هزار دالر معاش می گرفت،بلکه در مورد شایستگی های محصولات این شرکت سخن می گفت که بعدا به عنوان کالاهای نامرغوب و خراب شناخته شدند.

کمیسیون فدرال اوراق بهادار و بورس امریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، هولمز و رئیس سابق Theranos رامش بلوانی طی یک سال بیش از ۷۰۰ میلیون دالر سرمایه را با ایراد بیانیه های دروغین در مورد تکنولوژی، کسب و کار و وضعیت مالی شرکت خود به دست آوردند.

مقامات Theranos به نوبه خود در گفتگو با سرمایه گذاران مثلا ادعا می کردند پنتاگون در میدان های نبرد در افغانستان از طرح های این شرکت استفاده می کند و درآمد های شرکت Theranos در سال ۲۰۱۴ از ۱۰۰ میلیون دالر نیز بیشتر شده است.

اما در حقیقت پنتاگون هرگز از تکنولوژی Theranos در افغانستان استفاده نکرده و درآمد های این شرکت در سال ۲۰۱۴ طبق اطلاعات کمیسیون فدرال اوراق بهادار و بورس های آمریکا کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار دالر اعلام شده بود.

صد ها میلیون دالر پولی را که شرکت مذکور از راه اختلاس به جیب زده بود دوباره به سرمایه گذاران اولیه آن واپس داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *