• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۳۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 25673
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25673

وزارت معارف افغانستان ۱۲ میلیون جلد کتاب جدید درسی چاپ میکند

وزارت معارف کشور با یک چاپخانه داخلی به توافق رسیدند که ۱۲ میلیون جلد کتاب «درسی» را چاپ کنند.

وزارت معارف کشور با یک مطبعه داخلی به توافق رسیدند که ۱۲ میلیون جلد کتاب «درسی» را چاپ کنند.

به گزارش برچی نیوز ؛ داکتر میروس بلخی سرپرست «وزارت معارف» با حاجی شیرباز کمین زاده «رئیس چاپخانه بهیر» امروز «۱۸ جدی ۱۳۹۷» قراردادی برای چاپ ۱۲٫۲ میلیون کتاب درسی را به امضاء رساندند.

میروس بلخی هنگام امضاء این قرار داد گفت؛ این کتب در مدت زمان ۴ ماه به چاپ میرسد و سپس در مکاتب کشور توزیع می شود.

بلخی نیز تصریح کرد؛ قرار داد مذکور در نتیجه دواطلبی به “چابخانه بهیر” داده شده که این کتاب ها شامل صنوف ۱ تا ۶ بوده و در ازای این کتب مبلغ ۳۸۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۷۲ افغانی در مدت زمان ۴ ماه به این چاپخانه پرداخت می شود و همچنین شرکت بهیر مسئول پخش و توزیع کتب درسی به تمام ولایت های کشور است.

سرپرست وزارت معارف نیز خاطرنشان کرد که به دلیل رفع مشکلات و کمبود کتب درسی برای ۵ سال آینده، از طرف اداره انکشافی آمریکا «USAID» مبلغ ۷۵ میلیون دالر به ما کمک شده که این مبلغ در همین راه مصرف خواهد شد.

حاجی شیرباز کمین زاده رئیس شرکت چاپی «بهیر» وعده داد که طبق قرار داد پروژه چاپ و توزیع کتب درسی، که با وزارت معارف به امضاء رسیده است قول می دهیم در زمان تعیین شده چاپ کتاب به پایان برسانیم.

وی بیان داشت کتاب ها را با کیفیت عالی به چاپ خواهیم رساند و از تجارب گذشته ای که با وزارت معارف در این زمینه داشته ایم بهره خواهیم برد و سعی می کنیم کار چاپ کتب درسی را به پایان برسانیم و سریعاً این کتب را به تمام ولایات کشور توزیع کنیم.

قابل ذکر است که وزارت معارف معلومات داده است که از سال ۲۰۰۴ تاکنون تقریباً ۲۲۹ میلیون جلد کتاب درسی به چاپ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *