• انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۵۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19440
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19440

وزارت دفاع: نیروهای افغان مطابق نیاز در مناطق حضور خواهند داشت

محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی این وزارت گفت که نیروهای دفاعی افغان مطابق نیاز در مناطق حضور خواهند داشت و از استقلال این کشور دفاع خواهند کرد.

محمد رادمنش

وزارت دفاع می‌گوید که دفاع از حاکمیت ملی کشور مسئولیت نیروهای دفاعی افغان است و آنان در این زمینه مطابق استراتژی وزارت دفاع عمل می‌کنند.

محمد رادمنش سرپرست دفتر سخنگوی این وزارت گفت که نیروهای دفاعی افغان مطابق نیاز در مناطق حضور خواهند داشت و از استقلال این کشور دفاع خواهند کرد.

آقای رادمنش هر چند واضح نساخت که آیا از مناطق دور افتاده و نا امن نیروهای افغان بیرون خواهند شد یا نه اما گفت که دفاع از تمامیت ارضی این کشور برای آنان اولویت دارد.

وی می‌گوید: “این استراتژی وزارت دفاع است، در جاهایی‌که برای دفاع از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور حضور نیروهای ما لازم است ما خواهیم بود و از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور به شکل لازم آن دفاع خواهیم کرد.”

روزنامه نیویارک تایمز به نقل از مقامات امریکایی به تازه‌گی گزارش داده که اداره دونالد ترمپ از نیروهای امنیتی افغان خواسته تا از مناطق کم نفوس این کشور عقب نشینی کنند.

این را هم بخوانید:  فحاشی و کتکاری افسر پولیس توسط یک زن نماینده مجلس + ویدئو

نیویارک تایمز به نقل از سه مقام امریکایی که از آنان نام برده نشده گفته که این بخشی از استراتژی آقای ترمپ برای افغانستان و جنوب آسیا است که جزئیات آن اعلان نشده بود.

در گزارش آمده‌است که این اقدام از یک‌سو از حملات مخالفان مسلح دولت در مناطق آسیب پذیر جلوگیری خواهد کرد و از طرف دیگر توجه نیروهای امنیتی افغان به تأمین امنیت شهرهای بزرگ بیشتر خواهد شد.

اما در این گزارش واضح شده که تصمیم‌گیری در باره بیرون ساختن نیروها از ساحات دور افتاده و نا امن مربوط حکومت افغانستان است.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا سال گذشته استراتژی‌اش را برای افغانستان و جنوب آسیا اعلام کرد و گفت که طالبان و دیگر مخالفان مسلح در هیچ جای مصون نخواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *