• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۲۳ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 23765
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23765

وزارت دفاع ملی؛در طی ٢۴ ساعت گذشته ۷۲ طالب کشته شده است

وزارت دفاع ملی می گوید که در ٢۴ ساعت گذشته، در عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی در نقاط مختلف کشور، ٣٨ مخالف مسلح کشته و ٣۴ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش برچی نیوز؛در خبرنامه وزارت دفاع ملی،آمده است که در ٢۴ ساعت گذشته ١١ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده، ٩٨ وظیفه خاص کوماندویی، ۶ ضربه هوایی به منظور از بین بردن لانه های دشمن و رفع تهدیدات ایجاد شده در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده است.

منبع می نویسد: «نیروهای هوایی با راه اندازی ١١۵ پرواز را به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا نموده که در نتیجه ٣٨ تن دهشت افگن کشته و ٣۴ تن زخمی گردیده اند.»

خبرنامه تصریح شده است که این عملیات به حمایت قوای هوائی در ولایات ننگرهار، لغمان، لوگر، پکتیا، پکتیکا، غزنی، کندهار، فراه، تخار، بلخ و هلمند راه اندازی گردیده است.

در خبرنامه ذکر شده که در نتیجه آن در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ ١۴ تن کشته، ٢٠ تن زخمی، یک عراده موتر و دو عراده موترسایکل از بین برده شده استز

همچنان منبع نوشته است که در ولسوالی های گرشک، مارجه، نادعلی و سنگین ولایت هلمند ١٢ تن کشته، سه تن زخمی و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده استز

این را هم بخوانید:  برگزاری جلسۀ امنیتی در ارگ ریاست جمهوری

در ادامه آمده است که در ولسوالی واغظ، اندر و مرکز ولایت غزنی ١١ مخالف مسلح کشته، ٨ تن زخمی، یک عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در پایان در این خبرنامه نوشته شده که در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان یک تن کشته، ۲ تن زخمی، ٢٠ کیلوگرام مواد انفجاریه و دو میل کلاشینکوف به دست آمده و در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب یک تن زخمی، یک مخفیگاه و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *