• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 2129
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2129

وزارت دفاع، احتمال استفاده دوباره از “مادر بمب ها” در افغانستان را رد نکرد

ژنرال مراد علی مراد، معاون ستاد ارتش امروز یکشنبه (۲۷حمل) در یک نشست خبری در کابل تاکید کرد که پرتاب مادر تمام بمب ها بر مواضع گروه تروریستی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، مناسب و ضروری بود.

وزارت دفاع ملی از پرتاب مادر بمب ها توسط ارتش امریکا بر مواضع داعش در ننگرهار دفاع کرده و می گوید که در آینده نیز احتمال استفاده از این گونه تسلیحات سنگین به هدف نابودی تروریستان وجود دارد.

وی افزود که در آینده نیز اگر نیروهای امنیتی با وضعیت مشابه ولسوالی اچین روبرو شوند از هرگونه سلاح برای نابودی دشمنان مردم افغانستان استفاده خواهند کرد.

معاون ستاد ارتش تصریح نمود:” در دره مومند دره – منطقه ای در ولسوالی اچین- ایجاب می‌کرد که این بمب را استعمال می کردیم و اگر با این طور مواضع مستحکم و مرکز استراتیژیک گروه داعش در هر نقطه دیگر مواجه شویم از حمله با هر نوع سلاح در مقابل آنها دریغ نمی کنیم”.

معاون ستاد ارتش می گوید که آمار تلفات تروریستان داعشی که بر اثر پرتاب این بمب به هلاکت رسیده اند روز به روز افزایش می یابد.

به گفته وی، تاکنون اجساد ۹۵ عضو برجسته و خطرناک گروه تروریستی داعش دراثر پرتاب این بمب شناسایی شده است.

آقای مراد می گوید که استفاده از بزرگترین بمب غیر اتمی امریکا بر مواضع تروریستان، بر سربازگیری گروه داعش از مردم مناطق مختلف افغانستان تاثیر منفی گذاشته و پایه‌های این گروه را در کشور متزلزل ساخته است.

درهمین حال، وزارت صحت عامه نیز می گوید که تاکنون گزارشی از تلفات غیرنظامیان در اثر پرتاب مادر بمب ها در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، دریافت نکرده است.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت امروز در یک نشست خبری در کابل تاکید کرد که افراد غیر نظامی در ولسوالی اچین از پرتاب این بمب آسیب ندیده اند.

گفتنی است که وزارت دفاع ملی همچنان از آغاز رسمی عملیات بهاری نیروهای امنیتی بنام”خالد” درکشور خبر می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *