• انتشار: ۱۹ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۱۴ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 25703
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25703

وزارت داخله: «عبدالحمید خراسانی» تحت پیگرد دولت است

بنا به گفته وزارت داخله کشور عبدالحمید متهم است به ( اختطاف، زورگیری،آدمربایی،قتل و داشتن سلاح غیر قانونی و همچنین اجیر کردن افراد جنایتکار تحت پیگرد دولت قرار دارد.

بنا به گفته وزارت داخله کشور عبدالحمید متهم است به ( اختطاف، زورگیری،آدمربایی،قتل و داشتن سلاح غیر قانونی و همچنین اجیر کردن افراد جنایتکار تحت پیگرد دولت قرار دارد.

به گزارش برچی نیوز؛ نیروهای امنیتی،  دیروز سه‌شنبه (۱۸ جدی) مخفیگاه فردی به نام عبدالحمید خراسانی را در منطقه خیرخانه شهر کابل محاصره کردند و گفته می‌شد که نیروهای امنیتی می‌خواهند او را بازداشت کنند.

ساعات بعد گزارش شد که نیروهای امنیتی ساحه را ترک کرده و از بازداشت خراسانی صرف نظر کرده‌اند.

مقام‌های امنیتی درباره این که چرا محل بود و باش عبدالحمید خراسانی محاصر شده بود، جزئیاتی ارائه نکردند.

در اعلامیه وزارت امور داخله آمده:” باج گیری از خورده تاجرها، تیل فروشان، دوکانداران و دست داشتن در اختطاف، قتل، داشتن افراد مسلح جنایت پیشه، قاچاق مواد مخدر بخصوص در ۱۸ سنبله به بهانه کاروان عزاداری، ایجاد ترس و ارعاب در میان شهریان کابل، دشنام و هتک حرمت به شمار زیادی از اراکین بصورت صوتی و تصویری و به آتش کشیدن پرچم افغانستان .”

اعلامیه افزوده:”این جنایت پیشه و اوباش به بهانه‌های مختلف توانسته تا امروز از پنجه قانون فرار نماید.

پولیس در حالیکه هرگونه توانایی برای سرکوب قانونمند او را داشت بخاطر جلوگیری از تلفات احتمالی ملکی از راه اندازی عملیات قهریه صرف نظرنمود و مجرم توانست با گروگان گیری کودکان، خود را از ساحه فرار دهد.”

وزارت امور داخله تاکید کرده است که دست قانون دراز و تواناست.

“به شهربان کابل اطمینان میدهیم که هرم جنایت در حال فروپاشی است.”

در اعلامیه آمده:”به تبلیغات بی‌اساس که شبکه‌های جرمی از هرم جنایت منفعت می‌برند و اذهان عامه را مغشوش می‌سازند اعتنا نکنید و با پولیس افغانستان، فرزندان صدیق و با تعهد که در دفاع از عزت و نوامیس وطن شب و روز خدمت می‌نمایند همکاری نمائید.”

وزارت امور داخله همچنان تاکید کرده که علاوه بر انتشار لیست ۲۲۲ نفری ده‌ها نفر از مجرمین رده بالاتر زیر پیگیرد پولیس قرار دارند.

آنهایی که علنی در دفاع از جنایت پیشه‌ها به تحریک مردم متوسل شده و می‌شوند نیز شناسایی شده‌اند و با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *