• انتشار: ۷ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۴۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 677
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=677

وزارت امور داخله موظف است تا محافظان دوستم را بازداشت کند

معاون سخنگوی رئیس جمهور گفت که وزارت امور داخله موظف به اجرای حکم دادستانی در خصوص بازداشت ۹ تن از محافظان جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری است.

معاون سخنگوی رئیس جمهور گفت که وزارت امور داخله موظف به اجرای حکم دادستانی در خصوص بازداشت ۹ تن از محافظان جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری است.

محمد هارون چخانسوری بعد از ظهر چهارشنبه در یک نشست خبری افزود که وزارت امور داخله موظف است حکم دادستانی را در ارتباط با ادعای ربودن و آزار احمد ایشچی را اجرا و محافظان معاون اول رئیس جمهور را که در این پرونده متهم شده اند، بازداشت کند.

دادستانی کل روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که حکم بازداشت ٩ تن از محافظان جنرال دوستم معاون اول رئیس جمهور را در ارتباط با شکایت ایشچی والی پیشین جوزجان و از همرزمان پیشین دوستم را صادر کرده و از آنان خواسته است تا برای بازپرسی به دادستانی مراجعه کنند.

سخنگوی رئیس جمهور‌ گفت که وزارت امور داخله موظف است که آنان را بازداشت و برای تحقیقات در دادگاه حاضر کند و اگر این اقدام صورت نگیرد، دادستانی تصمیم بعدی خود را در این رابطه اعلام می کند.

معاون سخنگوی رئیس جمهور تاکید کرد که دادستانی افغانستان از استقلال کامل برخوردار است و دولت هیچ مداخله ای در کار این نهاد نمی کند.

وی گفت که دادستانی در باره این پرونده شفاف عمل خواهد کرد.

احمد ایشچی عضو پیشین جنبش ملی افغانستان به رهبری دوستم، ادعا کرده است که توسط افراد عبدالرشید دوستم بازداشت شده و بعد از ١۶ روز، آزاد شده است.

وی مدعی شده که معاون اول رئیس جمهور در یک میدان بزکشی در شبرغان وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و در مدتی که در منزل معاون اول رئیس جمهور حبس بوده است، جنرال دوستم به محافظان خود دستور داده تا به وی تعرض کنند و از این تعرض فیلمبرداری صورت گیرد، اما دفتر دوستم با انتشار بیانیه ای این اتهام ها را رد کرده است.

معاون سخنگوی رئیس جمهور در این نشست مطبوعاتی گفت که رسیدگی به پرونده های بزرگ فساد اقتصادی نیز بدون مداخله دولت صورت می گیرد و در حال حاضر ۶۲ پرونده پیچیده در مرکز قضایی در حال رسیدگی است.

وی گفت که اینک در ۲۳ ولایت افغانستان، دادستان زن وجود دارد که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اما برنامه ریزی شده تا تمامی ولایات، دارای دادستان زن باشند.

معاون سخنگوی رئیس جمهور در باره درگیری ها در کشور بار دیگر گفت که تروریست ها در آن سوی خط دیورند پناه گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *