• انتشار: ۱۷ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 4799
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4799

وب‌ سایت گروه‌های تروریستی مسدود خواهد شد

افغانستان بزودی شروع به مسدود کردن تمام فعالیتها و سایتهای مرتبط با گروه افراطی و تروریستی خواهد کرد.

افغانستان بزودی شروع به مسدود کردن تمام فعالیتها و سایتهای مرتبط با گروه افراطی و تروریستی خواهد کرد.

براساس لایحه جدید جرم در فضای مجازی که بعد از امضا دولت به قانون تبدیل شده، افغانستان قصد دارد کلیه فعالیتهای و وب‌سایتهای مرتبط به گروههای تروریستی حاضر در کشور را مسدود کند.

به نوشته صدای امریکا؛‌ وزارت مخابرات و تکنالوژی اعلام کرده که در حال جمع‌آوری لیستی از از گروه های تروریستی و حامیان آنهاست.

سخنگوی وزارت مخابران در این رابطه می‌گوید:‌ براساس راهبرد امنیت ملی در حوزه فضای مجازی و همچنین قانون جدید جرم در فضای مجازی بستن وب سایتهای گروه های افراطی بزودی شروع می‌شود.

نی، نهاد حامی رسانه‌ها در افغانستان، مخالف قانون جدید جرم در فضای مجازی بوده و آنرا ابزاری برای محدود کردن آزادی بیان عنوان کرده است.

اما سخنگوی وزارت مخابران این اتهام را رد کرده و می‌گوید: قانون جدید که جمعه گذشته رئیس جمهور آنرا امضا کرده شامل ۲۷ ماده مرتبط با فعالیتهای ممنوع شده در فضای مجازی بوده و این اولین تلاش برای تعریف جرم و خشونت در فضای مجازی طی ۱۵ سال گذشته است.

این را هم بخوانید:  شاهراه سالنگ مجدداً بروی ترافیک مسدود شد + ویدیو

در حال حاضر ۶ میلیون نفر در افغانستان از انترنت استفاده می‌کنند، و فقدان قوانین در حوزه مجازی به گروه های تروریستی و افراطی اجازه فعالیت در شبکه‌های مجازی را داده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *