• انتشار: ۱۷ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۲۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 4799
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=4799

وب‌ سایت گروه‌های تروریستی مسدود خواهد شد

افغانستان بزودی شروع به مسدود کردن تمام فعالیتها و سایتهای مرتبط با گروه افراطی و تروریستی خواهد کرد.

افغانستان بزودی شروع به مسدود کردن تمام فعالیتها و سایتهای مرتبط با گروه افراطی و تروریستی خواهد کرد.

براساس لایحه جدید جرم در فضای مجازی که بعد از امضا دولت به قانون تبدیل شده، افغانستان قصد دارد کلیه فعالیتهای و وب‌سایتهای مرتبط به گروههای تروریستی حاضر در کشور را مسدود کند.

به نوشته صدای امریکا؛‌ وزارت مخابرات و تکنالوژی اعلام کرده که در حال جمع‌آوری لیستی از از گروه های تروریستی و حامیان آنهاست.

سخنگوی وزارت مخابران در این رابطه می‌گوید:‌ براساس راهبرد امنیت ملی در حوزه فضای مجازی و همچنین قانون جدید جرم در فضای مجازی بستن وب سایتهای گروه های افراطی بزودی شروع می‌شود.

نی، نهاد حامی رسانه‌ها در افغانستان، مخالف قانون جدید جرم در فضای مجازی بوده و آنرا ابزاری برای محدود کردن آزادی بیان عنوان کرده است.

اما سخنگوی وزارت مخابران این اتهام را رد کرده و می‌گوید: قانون جدید که جمعه گذشته رئیس جمهور آنرا امضا کرده شامل ۲۷ ماده مرتبط با فعالیتهای ممنوع شده در فضای مجازی بوده و این اولین تلاش برای تعریف جرم و خشونت در فضای مجازی طی ۱۵ سال گذشته است.

در حال حاضر ۶ میلیون نفر در افغانستان از انترنت استفاده می‌کنند، و فقدان قوانین در حوزه مجازی به گروه های تروریستی و افراطی اجازه فعالیت در شبکه‌های مجازی را داده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *