• انتشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۰۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 15037
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15037

والی نیمروز: مردم در ساخت مکاتب و حمایت از معارف سهیم شوند

محمد سمیع والی نیمروز که در مراسم حمایت گسترده مردم از برنامه های حکومت وحدت ملی در مرکز شهر زرنج سخنرانی می کرد، از اعمار چندین ساختمان مکاتب در ولایت نیمروز خبر داد.

محمد سمیع والی نیمروز که در مراسم حمایت گسترده مردم از برنامه های حکومت وحدت ملی در مرکز شهر زرنج سخنرانی می کرد، از اعمار چندین ساختمان مکاتب در ولایت نیمروز خبر داد.

مقام ولایت نیمروز سال ۱۳۹۷ را سال معارف خوانده افزود: تلاش حکومت محلی نیمروز اینست تا در سال ۱۳۹۷ چندین باب مکتب در شهر زرنج و ولسوالی ها اعمار گردد تا شاگردان بدون دغدغه و در یک فضای آرام به دروس خود ادامه دهند.

والی نیمروز ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی جهت تامین امنیت مکاتب، گفت: تمامی مکاتب در شهر زرنج و ولسوالی های پنجگانه به روی شاگردان باز است و از علمای کرام، بزرگان اقوام و روسای شوراهای مردمی و شوراهای ولسوالی ها خواست ما اینست تا خانواده هارا در فرستادن فرزندان شان به مکاتب تشویق و رهنمائی کنند.

انجینیر محمد سمیع والی نیمروز اضافه کرد: صندوق اعانه بمنظور کمک به مکاتب را درنظر داریم و از موسسات مختلف و تجار ملی میخواهیم تا در زمینه همکاری نموده و در ساخت مکاتب و سایر کمک ها به معارف سهیم شوند.

این را هم بخوانید:  شرط ارگ برای اشتراک در نشست قطر

بازمحمد ناصر رئیس شورای ولایتی نیمروز ضمن اعلان حمایت همه جانبه از معارف نیمروز گفت:معارف ستون فقرات جامعه است و در زمینه رشد و انکشاف معارف باید توجه بیشتر و جدی صورت گیرد.

عبدالواحد حکمت رئیس معارف نیمروز از مقام ولایت نیمروز، شورای ولایتی و مردم در حمایت از معارف تشکری نموده افزود: اکنون معارف نیمروز از کمیت خوب و کیفیت مناسب برخوردار است.

رئیس معارف نیمروز رشد و انکشاف جامعه را وابسته به معارف دانسته، اضافه کرد:مشکلاتی نیز در عرصه معارف وجود دارد اما روز به روز این مشکلات درحال حل شدن است و تلاش داریم تا وضع معارف را به سطح خوبی برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *