• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۴۳ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13747
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13747

والی فراه از کمین طالبان جان سالم به در برد

شماری از شورای ولایتی فراه می‌گویند که عبدالبصیر سالنگی والی این ولایت، روز گذشته از کمین مخالفان مسلح جان سالم به در برده است.

دادالله قانع، عضو شورای ولایتی این ولایت گفت که موتر حامل والی فراه هنگام عبور از قریه دهک در حومه شهر فراه بود که با کمین طالبان مسلح برخورد کرد.

به گفته او، در این حمله طالبان موتر حامل محافظان والی حریق شد و سه سرباز دولتی نیز زخم برداشته اند. اما، ناصر مهری، سخنگوی والی فراه در این باره ابراز نظری نمی‌کنند.

این درحالی است که روز گذشته والی فراه در عملیات مشترک نیروهای دولتی در ساحه «تودنک» ولسوالی بالابلوک و شاهراه نمبر یک اشتراک کرده است.

سخنگوی والی فراه به افق، گفت که والی این ولایت تمام پوسته‌های امنیتی در مسیر شاهراه ۵۱۷ را مورد بررسی قرار داده است.

والی فراه همچنان در دیدار با مقام‌های ارشد امنیتی و دفاعی، بر ضرورت پاکسازی کامل ساحه «تودنک» ولسوالی بالابلوک از وجود مخالفان مسلح تاکید کرده است.

عملیات پاکسازی نیروهای دولتی در ولایت فراه در اواسط ماه جاری با حمایت نیروهای هوایی کشور در ولسوالی بالابلوک آغاز شده است. به گفته مقام‌های محلی فراه، نیروهای دولتی در این عملیات پیشروی داشته اند.

این را هم بخوانید:  دیدار «بن سلمان» با طالبان لغو شد

بالابلوک از جمله ولسوالی‌های ناامن فراه شمرده می‌شود. هم اکنون طالبان مسلح در این ولسوالی حضور فعال دارند و هرازگاهی دست به تحرکاتی علیه نیروهای دولتی می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *