• انتشار: ۱۱ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۲۲ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 765
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=765

والی تخار تهدید به افشاگری کرد

محمد یاسین ضیا، والی ولایت تخار اعلام‌ کرد که ناامنی ولسوالی “درقد” در مرز افغانستان و تاجیکستان، فقط به حضور طالبان در این منطقه بر نمی‌گردد، بلکه دلیل اصلی قاچاق مواد مخدراست.

محمد یاسین ضیا، والی ولایت تخار اعلام‌ کرد که ناامنی ولسوالی “درقد” در مرز افغانستان و تاجیکستان، فقط به حضور طالبان در این منطقه بر نمی‌گردد، بلکه دلیل اصلی قاچاق مواد مخدراست.

او در یک مصاحبه اختصاصی به بی‌بی‌سی گفت که در ولسوالی “درقد” افراد مسلح وجود دارند که مربوط به زورمندان و افراد مسلح محلی است که در نقش گروه طالبان بازی می‌کنند.

آقای ضیا گفت که در کنار این افراد زورمند، شماری از نیروهای طالبان نیز در درقد حضور دارند.

والی تخار مدعی شد که تمام ناامنی ولسوالی درقد به مافیایی مواد مخدر بر می‌گردد. مردم نیز می‌دانند که چه کسانی در پشت این قضیه هستند.

او گفت که ریشه این ناامنی به مقام‌ها در شهر طالقان مرکز ولایت تخار و کابل، پایتخت افغانستان بر می‌گردد.

آقای ضیا افزود که بعد از ریشه‌یابی ناامنی در ولسوالی درقد، حامیان این ناامنی مشخص شده و اکنون مردم هم این افراد را می‌شناسند و به مسئولین دولت افغانستان هم اطلاع داده شده‌است.

او گفت که منتظر می‌ماند که مسئولین در زمینه چه اقدامی را انجام می‌دهند، در صورتیکه آنان کاری انجام ندهند، خود فهرست عاملان این نا‌امنی را به رسانه‌ها خواهد داد.

آقای ضیا افزود که او با ترافیک گسترده مواد مخدر در ولایت تخار به کشورهای آسیایی میانه مواجه است و مدعی شد که این ولایت گذرگاه اصلی عبور مواد مخدر به خارج از افغانستان است.

او افزود که نیروهای امنیتی مستقر در این ولایت نیز به شدت محلی شده‌اند، آنان بیشتر از نهادهای دولتی، وابسته به فرماندهان مسلح محلی هستند. وقتی که اقدام به دستگیری افرادی متهم می‌کنیم آنان به این فرماندهان زنگ می‌زنند و مانع از انجام کار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *