• انتشار: ۲۷ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۴۲ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9772
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9772

هیچ گزینه‌ای غیر از انتخابات برای مردم افغانستان قابل قبول نیست

رییس اجراییه علاوه کرد که به رغم جنگ و ناامنی‌ها٬ مردم نسبت به آینده‌ خود امیدواراند و با تمام توان برای حفظ دستاوردها و آوردن تغییرات مثبت در جامعه مبارزه می‌کنند.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه در ضیافتی که در مقر سفارت کشور در واشنگتن با شهروندان افغانستان مقیم امریکا تدویر یافته بود، حضور یافت.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه گفت در چهار دههٔ پسسین مردم افغانستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرده‌اند٬‌ و امنیت یکی از عمده‌ترین چالش‌های مردم بوده است.

رییس اجراییه علاوه کرد که به رغم جنگ و ناامنی‌ها٬ مردم نسبت به آینده‌ خود امیدواراند و با تمام توان برای حفظ دستاوردها و آوردن تغییرات مثبت در جامعه مبارزه می‌کنند.

رییس اجراییه کشور همچنان در صحبت‌های خویش افزود که در شانزده سال گذشته فرصت‌های کلان در کشور فراهم شدگردید و استفاده‌هایی نیز این فرصت‌ها صورت گرفت٬ که قضاوت‌ در این زمینه را به مردم افغانستان می‌گذاریم. رییس اجراییه همچنان علاوه نمود که پس از انتخابات جنجالی ۲۰۱۴ تشکیل حکومت وحدت ملی برای جلوگیری از بحران سیاسی تنها راه ممکن بود.

عبدالله عبدالله همچنان علاوه کرد که حکومت وحدت ملی در مرحله‌ای شکل‌گرفت که باید سه بحران را مدیریت و رهبری می‌کرد: بحران انتقال امینتی از نیروهای بین‌المللی به قوای مسلح افغانستان٬ بحران اقتصادی و بحث عبور از اقتصاد جنگ و مدیریت انتقال سیاسی قدرت از طریق انتخابات.

رییس اجراییه تاکید نمودکه امنیت عمده‌ترین مشکل کشور است و مسوولیت دفاع مستقل از افغانستان را نیروهای افغانستان به عهده‌ دارند.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی به اهمیت و ضرورت انتخابات شفاف و فراگیر تاکید کرد و گفت: مردم افغانستان طرفدار تعیین سرنوشت‌ سیاسی‌شان از طریق انتخابات‌اند و انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها در سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ برگزار می‌گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *