• انتشار: ۲۰ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 13942
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13942

هیات اداری مجلس گزینش و همایون همایون بار دیگر معاون نخست مجلس شد

امروز برای گزینش معاون اول، دوم و منشی مجلس نمایندگان صندوق گذاشته شد. برای کرسی معاون نخست، نخست همایون همایون و نذیراحمد احمدزی نامزد بودند که در نهایت همایون همایون با کسب ۱۱۰ رأی دو باره به عنوان معاون نخست مجلس نمایندگان انتخاب شد.

همایون همایون اما می‌گوید که ارگ، شورای امنیت، ریاست امنیت ملی و شماری از مقام‌های دیگر از هیچ تلاشی برای ناکامی وی به خاطر دست‌یابی به کرسی معاونیت مجلس دریغ نکردند و در نهایت به مقصد نرسیدند. او می‌گوید، چنین دست‌اندازی‌ها برای مقام‌های حکومتی شرمناک است.

محمد عبدو و عبدالله کلیمزی برای کرسی معاونیت دوم و یوسف صابر و میرداد نجرابی برای کرسی منشی مجلس به مصاف هم رفتند، اما از این میان هیچ‌یک پنج جمع یک آرا را به دست نیاورد و روند گزینش این کرسی‌ها به دور سوم رفت.

نذیراحمد احمدزی، نامزد کرسی معاونیت نخست مجلس در این نشست پس از پیروزی همایون همایون می‌گوید، حامی مقام‌های ارشد ارگ، ریاست امینت ملی و شورای امنیت است و از این مقام‌ها دفاع می‌کند.

روز گذشته نیز برای گزینش این کرسی‌ها صندوق گذاشته شد، اما هیچ‌یک موفق نشدند و انتخابات به دور سوم رفت. انتخابات هیأت اداری در حالی برگزار می‌شود که مجلس وارد هشتمین سال کاری‌اش شده است. دوره‌ی قانونی مجلس سه سال پیش به پایان رسید، اما به دلیل عدم برگزاری انتخابات، نمایندگان تا هنوز به کارشان ادامه داده‌اند.

این را هم بخوانید:  «اشرف غنی» عازم ترکمنستان می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *