• انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9867
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9867

هیئت شورای عالی صلح به اندونیزیا رفت/موقف طالبان چیست؟

یک عضو شورای عالی صلح می گوید که یک هیئت ۱۰ نفری این شورا از بهر زمینه سازی یک نشست رو در رو با طالبان، به اندونیزیا رفته است.

یک عضو شورای عالی صلح می گوید که یک هیئت ۱۰ نفری این شورا از بهر زمینه سازی یک نشست رو در رو با طالبان، به اندونیزیا رفته است.

در همین حال، یک عضو پیشین گروه طالبان تأیید می کند که قرار است تا دو هفتۀ دیگر هشت تا ۱۰ تن از فرماندهان طالبان در یک نشست در یکی از کشورهای خلیج، شرکت کنند.

به نقل از طلوع، سید اکبر آغا، رهبر پیشین جیش المسلمین شاخۀ طالبان می گوید: «در این نشست، هشت و یا هفت نفر از نماینده گان طالبان می آیند؛ نام های دقیق این نماینده گان معلوم نیست.»

در همین حال، فرمانده کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نیز می گوید که هرگاه طالبان بر میز گفت وگو حاضر نشوند، سرکوب خواهند شد.

جنرال جان نیکلسن، در یک نشست خبری در کابل در این باره گفت: «اگر آنان، یعنی طالبان به میز گفت وگوهای صلح نیایند، نیروهای امنیتی افغان و کماندوهای شکست ناپذیر و نیروهای پولیس ویژه، نیروهای هوایی و دیگر نیروهای افغان با پشتیبانی ایالات متحده و ایتلاف جهانی، مجازات آنان را ادامه خواهند داد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *