• انتشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۴۵ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 12279
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12279
پیام رئیس اجرایی به مناسب خروج قشون سرخ از افغانستان

هنوز با تجاوز سیاه بیرونی روبه رو هستیم و برای دفاع از حاکمیت ملی قربانی می دهیم

داکتر عبدالله رئیس اجرائیه حکومت به مناسبت خروج قشون سرخ شوروى گفته است که مردم افغانستان، امروز نیز با تجاوز سیاه بیرونی روبه رو هستند و در راه دفاع از حاکمیت ملی کشور، روزانه قربانی و تلفات می‌دهند.

امروز ۲۶ دلو مصادف است با خروج قشون سرخ شوروی سابق از افغانستان. در چنین روزی، جهاد و مبارزات آزادی خواهانۀ مردم افغانستان به ثمر نشست و نیروهای تا دندان مسلح شوروی سابق پس از ده سال اشغال و ویرانی، وادار به بیرون ‌شدن از افغانستان شدند.

قشون ۱۲۰ هزار نفری شوروی سابق، مجهز با پیشرفته ‌ترین جنگنده‌های نظامی در ششم جدی سال ۱۳۵۸به افغانستان هجوم آورده و رژیم دست ‌نشاندۀ خویش را به اریکۀ قدرت نشاندند.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت گفته است، پس از سال‌ها جهاد و مقاومت مردم افغانستان، نیروهای شوروی با سرافگندگی، ندامت و با دادن تلفات و خسارات هنگفت افغانستان را ترک کردند.

موصوف افزوده است مردم افغانستان، با قبول سختی‌ها و دشواری‌های سنگین در برابر قشون متجاوز ایستادند و در راه آزادی و استقلال کشور، از جان مایه گذاشتند و با خون خویش مناسبات حاکم بین‌المللی را عوض کردند.

وى گفته است: “در دورۀ اشغال ده ساله، افغانستان به ویرانه مبدل شد. بیش از یک میلیون تن شهید، ده‌ها هزار تن معلول و میلیون‌ها تن دیگر مجبور به مهاجرت به کشورهای خارجی گردیدند.”

داکتر عبدالله افزوده است که قشون سرخ اتحاد جماهیر شوروی سابق، اگرچه با ناکامی و شکست افغانستان را ترک کرد؛ اما پشت سر خود، ویرانی‌های عظیم و مصیبت‌های فراوانی به جا گذاشت.

وى گفته است: “متأسفانه مردم افغانستان امروزه نیز با تجاوز سیاه بیرونی روبه رو هستند و در راه دفاع از حاکمیت ملی کشور، روزانه قربانی و تلفات می‌دهند؛ اما مردم افغانستان متحدانه در کنار نیروهای امنیتی خویش تا شکست تجاوز طالبان و دیگر گروه‌های وابسته و مزدور خارجی، ایستاده‌اند و آن روز دیر نخواهد بود که سالروز پیروزی کامل بر گروه‌های هراس‌افگن را گرامی بداریم.”

داکتر عبدالله ضمن محکوم کردن تجاوز شوروی سابق، بیست وششم دلو، روز پر افتخار پیروزی ملت مجاهد افغانستان بر قشون سرخ را به تمام ملت قهرمان و سربلند افغانستان تبریک گفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *