• انتشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۵۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 8909
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8909

هند می‌تواند با امریکا در بخش بازسازی افغانستان و نظارت بر پاکستان همکاری کند

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل ضمن تاکید بر ایفای نقش بیشتر هند در افغانستان تصریح کرد که دهلی‌نو می‌تواند هم در زمینه بازسازی افغانستان و هم نظارت بر پاکستان به امریکا کمک کند.

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل ضمن تاکید بر ایفای نقش بیشتر هند در افغانستان تصریح کرد که دهلی‌نو می‌تواند هم در زمینه بازسازی افغانستان و هم نظارت بر پاکستان به امریکا کمک کند.

نیکی هیلی نماینده دائم امریکا در سازمان ملل ضمن تاکید بر کارایی استراتژی واشنگتن برای افغانستان گفت که یکی از ستون‌های این راهبرد، توسعه همکاری استراتژیک امریکا و هند است.

هیلی که در شورای دوستی هند و امریکا اظهار داشت: رئیس جمهور امریکا «رویکرد سخت‌تری را در قبال پناه دادن به تروریست‌ها اتخاذ کرده است».

این مقام ارشد امریکایی افزود: «پاکستان شریک امریکا بوده و ما قدر این شراکت را می‌دانیم، اما نمی‌توانیم پناه دادن این دولت و یا هر دولت دیگر به تروریست‌ها را تحمل کنیم که امریکایی‌ها را هدف قرار می‌دهند».

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل همچنین بر نقش هند برای بازسازی افغانستان و مبارزه با تروریسم در پاکستان تاکید کرد.

هیلی گفت: ما به کمک هند در افغانستان نیاز داریم و دو کشور همسایه‌های خوبی برای هم و شریک خوبی برای ما در منطقه هستند؛ بنابراین آن‌ها نه تنها در زمینه زیرساخت‌های افغانستان و کمک به بازسازی این کشور می‌توانند کمک ‌کنند، بلکه به ما کمک می‌کنند بر پاکستان نیز نظارت داشته باشیم.

این را هم بخوانید:  زلمی خلیلزاد: بزودی تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل می شود

وی در پاسخ به سوالی گفت: این در کسب اطمینان درباره پاسخگو بودن پاکستان بسیار مهم است، زیرا اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که باید شاهد همکاری بهتری از جانب پاکستان باشیم.

هیلی افزود: باید شاهد تغییراتی باشیم و هند شاهد این امر خواهد بود و در این رابطه به ما کمک خواهد کرد.

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل گفت: اهداف امریکا در افغانستان و جنوب آسیا این است که پناهگاه گروه‌های تروریستی را از بین ببرد که امریکا را مورد تهدید قرار می‌دهد و سلاح‌های هسته‌ای را نیز از خارج از دسترس تروریست‌ها نگه دارد و افزود که امریکا از تمام عناصر دیپلماتیک و نظامی خود برای پیگیری این اهداف استفاده خواهد کرد.

وی در ادامه تاکید کرد که واشنگتن خواستار کمک بیشتر هند به افغانستان به ویژه در زمینه کمک‌های توسعه‌ای و اقتصادی است و اظهار داشت که دهلی‌نو اکنون نیز مشارکت مهمی برای ایجاد ثبات در افغانستان داشته است.

این را هم بخوانید:  اشرف غنی: مبارزه با تروریزم همچنان ادامه دارد/ بزودی بحران ۴۰ ساله افغانستان به پایان می رسد

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل همچنین از سفر خود تا پایان سال جاری میلادی به هند خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *