• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۲۴ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13601
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13601

همکاری با امریکا اشتباه بود؛ با کابل روابط خوبی برقرار می کنیم

وی افزود: اگر پاکستان در جنگ افغانستان با امریکا همکاری نمی‌کرد شکست واشنگتن قطعی بود اما در حال حاضر اسلام‌آباد خواهان بهبود روابط با کابل است.

وزیر امور خارجه پاکستان ضمن اعتراف به اشتباهات گذشته در زمینه همکاری با امریکا،خواهان بهبودی روابط با افغانستان شد.

خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان ضمن اعتراف به اشتباهات گذشته،خواهان بهبودی روابط با افغانستان شد.

وی افزود: اگر پاکستان در جنگ افغانستان با امریکا همکاری نمی‌کرد شکست واشنگتن قطعی بود اما در حال حاضر اسلام‌آباد خواهان بهبود روابط با کابل است.

آصف تأکید کرد: پاکستان یک کشور استراتژیک در منطقه است به همین دلیل امریکا هنوز هم از این کشور برای تأمین اهداف خود بهره می‌برد.

وزیر امور خارجه پاکستان تأکید کرد: بی‌اعتمادی نسبت به امریکا ادامه دارد اما خواهان رابطه با این کشور بر پایه احترام متقابل و برابری هستیم.

به گزارش داون، وی افزود: پاکستان در گذشته اشتباهاتی مرتکب شد و تاوان سنگین تصمیمات اشتباه خود را پرداخت کرد اما در آینده با توجه به منافع ملی تصمیم‌گیری می‌کنیم و تحت هیچ شرایطی در این زمینه معامله نخواهیم کرد.

خواجه محمد آصف اظهار داشت: به علت اجرای سیاست خارجی موثر روابط پاکستان با روسیه در حال گسترش است که این روند را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی افزود: پاکستان برای مبارزه با تروریسم فداکاری زیادی انجام داده است و تا حد زیادی تروریست‌ها را در کشورمان ریشه‌کن کرده‌ایم.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان در نشست صلح کابل گفت: با فراموش کردن گذشته به دنبال مذاکره با پاکستان و آغاز دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی با این کشور هستیم.

بالا گرفتن تنش بین پاکستان و امریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دالر به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل امریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *