• انتشار: ۱۳ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 8463
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8463

هفته آینده بیش از ۱۰ نامزد وزیر به مجلس نمایندگان معرفی خواهند شد

حکومت اطمینان می‎دهد که هفته آینده بیش از ده نامزد وزیر را برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس نماینده گان، معرفی خواهد کرد.

حکومت اطمینان می‎دهد که هفته آینده بیش از ده نامزد وزیر را برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس نماینده گان، معرفی خواهد کرد.

جاوید فیصل، سخن‎گوی ریاست اجراییه می‎گوید که چهره‎های تازه برای احراز کرسی‎های وزارت خانه‎ها، مشخص شده اند.

قراربود این نامزد وزیران، خیلی‎ها پیش به مجلس معرفی شوند، اما به دلایل نا معلومی حکومت تاهنوز کابینه اش را تکمیل نکرده است و در حدود نصف آن، با سرپرستان اداره می‎شود.

جاوید فیصل در این باره گفت: «تکمیل کابینه به حیث یک اولویت پیش حکومت مطرح است. نامزد وزیران معرفی شدند. بخیر، هفته آینده می روند پارلمان تا رأی تأیید مجلس را بگیرند.»

اما، شماری از نماینده‎گان مجلس دلیل تأخیر در معرفی نامزد وزیران را منفعت جویی رهبران حکومت وحدت می‎گویند که به باور آنان، رییس‎جمهور و رییس اجراییه هرکدام تلاش دارند تا افراد خودشان را در کابینه جا به‎جا بسازند.

نماینده‎گان هم‎چنان به وعدۀ تازۀ حکومت نیز خوشبین نیستند و باور ندارند که سران حکومت بتوانند نامزد وزیران را در هفتۀ آینده معرفی کند.

صادقی زاده نیلی، عضو مجلس نماینده گان بیان داشت: «اینجا محور مردم نیست متأسفانه! محور همیشه معاملات و داد و ستد است و منافع جناحی و شخصی است و وقتی هدف منافع شخصی و فردی باشد، پس این ضعف حکومت و زمامداران ما را می رساند.»

هرچند گفته می شود حکومت بیش از ده نامزد وزیر را به مجلس معرفی  خواهد کرد، اما تاهنوز از سرنوشت وزارت های اطلاعات و فرهنگ، خارجه و معارف که با سرپرست اداره می‎شوند، خبری نیست. حکومت نیز در این باره چیزی نمی‎گوید.

این در حالی است که هیئت اداری مجلس نماینده گان می‏گوید، رییس جمهور به اعضای هیئت اداری مجلس گفته که به مشکل این وزارت‎ها نیز رسیده گی شده است.

عبدالقادر زازی وطن دوست، دبیر نخست مجلس نماینده گان اظهار داشت: «خودشان به زبان نمی آورند، اما تحلیل شان این است که زیاد مشکل سر وزارت خارجه و معارف است که رییس جمهور در ملاقات خود با ما گفت که او مشکل را حل کردیم و در همین هفتۀ نو من کابینه را مکمل معرفی می کنم.»

اکنون بیشتر از نصف کابینۀ حکومت از سوی سرپرستان اداره می‏شوند و قرار است در هفتۀ آینده بیش از ده تن از نامزد وزیران  برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی شوند، اما روشن نیست که نامزد وزیران وزارت های امورخارجه، معارف و اطلاعات و فرهنگ چه زمانی معرفی خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *