• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۷ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 12457
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12457

هشدار کوریای شمالی به امریکا

کوریای شمالی به امریکا نسبت به از سرگیری رزمایش مشترک نظامی با کوریای جنوبی، بعد از بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ هشدار داد.

کوریای شمالی به امریکا نسبت به از سرگیری رزمایش مشترک نظامی با کوریای جنوبی، بعد از بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ هشدار داد.

روزنامه ‘رودونگ سینمون’ روزنامه حزب حاکم بر کوریای شمالی در تفسیر امروز دوشنبه خود نوشته است واشنگتن با برگزاری رزمایش نظامی با کوریای جنوبی، آب سردی بر روابط رو به بهبود دو کوریا خواهد ریخت.

این روزنامه نوشته است: این مانور با هدف پایان دادن به روابط بین دو کوریا پس از پایان بازی های المپیک زمستانی برگزار می شود.

پیش از این، سئول و واشنگتن تمرینات نظامی سالانه خود را تا بعد از پارا المپیک زمستانی به تاخیر انداخته بودند.

رودونگ سینمون می افزاید: برگزاری این رزمایش باعث تحریک کوریا شمالی و انجام آزمایش های هسته ای خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به اینکه خطر تنش ها در شبه جزیره کوریا رو به افزایش است ادعا کرد تسلیحات نظامی استراتژیک واشنگتن و فوج عظیم نیروهای این کشور در حال حرکت به سوی شبه جزیره است.

بعد از حضور هیات کوریا شمالی در بازی های المپیک زمستانی و همچنین حضور عالی رتبه این کشور در کوریا جنوبی، بار دیگر بحث بهبود روابط دو کوریا در میان مردم و رسانه های دو کشور جاری شده است.

هیات عالی رتبه کوریا شمالی شامل ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کوریا شمالی و ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو این کشور با هدف شرکت در مراسم افتتاح المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ به کوریا جنوبی سفر کرد.

در جریان این سفر و در اتفاقی نادر در روابط دو کوریا ، رئیس جمهوری کوریا جنوبی علاوه بر اینکه در حاشیه افتتاح بازی های المپیک زمستانی با ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره ۲ پیونگ یانگ و ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کوریا شمالی دیدار کرد بلکه رییس جمهور کوریا جنوبی این هیات را روز شنبه به کاخ ریاست جمهور دعوت و با آنها ملاقات کرد.

در جریان نشست سه ساعته خواهر و مرد شماره دو کوریا شمالی با رئیس جمهوری کوریا جنوبی در خانه آبی موسوم به کاخ ریاست جمهوری کوریا جنوبی، خواهر رهبر کوریا شمالی، رییس جمهور کوریا جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.

خواهر رهبر کوریا شمالی در این نشست گفته بود رهبر کوریا شمالی خواستار سفر رییس جمهور کوریا جنوبی به ‘پیونگ یانگ’ در کوتاه ترین زمان ممکن و به منظور شرکت در ‘دور سوم گفت و گوهای دو کوریا’ است.

این هیات در طول سه روز سفر به کوریای جنوبی، همچنین با نخست وزیر کوریای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *