• انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۲۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21032
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21032

هشدار وزارت عدلیه به نهادهای اجتماعی

وزارت عدلیه دادگستری با انتشار اعلامیه‎ای هشدار داده است که این وزارتخانه با نهادهای اجتماعی که فعالیت‌های سیاسی انجام می‌دهند برخورد قانونی می‌کند.

به گزارش برچی نیوز، وزارت عدلیه دادگستری با انتشار اعلامیه‎ای هشدار داده است که این وزارتخانه با نهادهای اجتماعی که فعالیت‌های سیاسی انجام می‌دهند برخورد قانونی می‌کند.

وزارت عدلیه اعلام کرد که بر بنیاد فقره (۲) ماده پنج قانون جمعیت‌ها، جمعیت‌هایی که جواز فعالیت از این وزارت به دست آورده اند، حق فعالیت سیاسی را ندارند.

براساس فقره ۲ ماده پنجم قانون جمعیت ها، «جمعیت‌ها نمی‌توانند به فعالیت سیاسی مبادرت ورزند و یا مطالب سیاسی را در اساس‌نامه‌های مربوط پیش بینی نمایند».

همچنین اعلام کرد که بر بنیاد فقره (۳) ماده بیست وسوم مواد تعدیل شده قانون جمعیت‌ها که در ۱۲ ثور/ ۱۳۹۶ در جریده رسمی نشر گردیده است «هرگاه در جریان نظارت، مطابق حکم مندرج فقره (۱) این ماده تشخیص گردد که فعالیت جمعیت مغایر احکام قوانین نافذه و اساس‌نامه مربوط بوده یا دفتر آن دارای مکان مشخص نمی‌باشد، ادارۀ انسجام، نام جمعیت را از دفتر ثبت، حذف و جوازنامه آن را لغو می‌نماید».

وزارت عدلیه تاکید میکند آن دسته از نهادهای اجتماعی که به فعالیت سیاسی می‌پردازند، این وزارت ضمن لغو جواز فعالیت آن، با آن‎‌ها شدیداً برخورد قانونی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *