• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۱۱ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13664
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13664

هشتمین سال کاری پارلمان افغانستان آغاز شد

هشتمین سال کاری مجلس نمایندگان افغانستان امروز چهارشنبه ۷ مارس از سوی محمد اشرف غنی گشایش یافت.

محمد اشرف غنی گفت، حکومت متعهد است تا بودجه مورد نیاز انتخابات آینده پارلمانی را پرداخت کند تا این انتخابات به موقع برگزار شود.

براساس منابع خبری افغانستان، رییس جمهوری افغانستان تاکید کرد که تلاش‌ها جریان دارد تا انتخابات آینده، شفاف و بدون تقلب و دخالت گروه‌های دولتی و غیردولتی برگزار شود.

در همین حال، عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان افغانستان تاکید کرد، انتخابات آینده پارلمانی باید سریع‌تر برگزار گردد.

مجلس نمایندگان افغانستان در شرایطی هشتمین سال کاری‌اش را آغاز کرده که براساس قانون اساسی این کشور، دوره کاری این مجلس در سال ۱۳۹۴ خورشیدی ختم شده است.

در ماده هشتاد سوم قانون اساسی افغانستان آمده است:” دورۀ کاری ولسی جرگه (مجلس نمایندگان) به تاریخ اول سرطان سال پنجم بعد از اعلام نتایج انتخابات به پایان می‌رسد و اعضای ولسی جرگه در سی تا شصت روز پیش از پایان دوره کاری هر دو مجلس معرفی شوند.”

هنوز سه سال از ختم دوره کاری این مجلس می‌گذرد؛ اما کار این مجلس هنوزهم ادامه دارد. قرار است انتخابات مجلس نمایندگان این کشور در سال آینده خورشیدی برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به تازگی اعلام کرد که انتخابات آینده مجلس نمایندگان به شرط تأمین بودجه و امنیت برگزار خواهد شد.

مسئولان این کمیسیون گفتند، احتمال آن وجود دارد که انتخابات آینده بار دیگر با تأخیر اندک برگزار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *