• انتشار: ۲۹ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۴۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10679
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10679

هراس‌افگنان را به هرجایی که بروند دنبال می‌کنیم

رییس جمهور امریکا همزمان با اعلام راهبرد تازه‌ی امنیت ملی‌اش گفته که راهبرد جدید نظامی‌اش در افغانستان “دستاوردهای خوب” داشته است.

رییس جمهور امریکا همزمان با اعلام راهبرد تازه‌ی امنیت ملی‌اش گفته که راهبرد جدید نظامی‌اش در افغانستان “دستاوردهای خوب” داشته است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا گفته است: “امریکا هراس‌افگنان را به هرجایی که بروند دنبال می‌کند و مانع ورود و حمله‌های آنان بر ضد امریکا می‌شود. همین اکنون در افغانستان راهبرد تازه‌ی ما دستاورد‌های خوب داشته است و ما شاهد تغییرها در میدان‌های جنگ در افغانستان هستیم”.

او با تاکید دوباره از پاکستان خواسته است که برضد هراس‌افگنان موجود در خاکش اقدام‌های عملی کند.

آقای ترامپ گفته است: “ما به پاکستانی‌ها به صراحت گوشزد کرده‌ایم که اگر می‌خواهید امریکا یک همکار نزدیک‌تان باشد و کمک‌ها را دراختیار تان قرار دهد، باید در برابر هراس‌افگنان فعال درخاک‌تان اقدم کنید”.

اما مقام‌های پاکستانی مانند همیشه وجود پناهگاه‌های امن هراس‌افگنان در خاکش را نپذیرفته‌اند.

ناصر جنجوعه، مشاور امنیت ملی پاکستان گفته است: “امریکا پاکستان را به حمایت از طالبان و شبکه‌ی حقانی متهم میکند و می‌گوید که اسلام آباد به این گروه‌ها پناه داده است، در حالی که چنین اتهام‌ها بی‌اساس و دور از حقیقت است. طالبان و شبکه‌ی حقانی در افغانستان و پاکستان خود قربانی هراس‌افگنی است”.

او افزوده است: “طالبان در بخش‌های مختلف افغانستان فعالیت دارند و بخشی از جامعه‌ی افغانستان استند. این گروه پس از رویداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱برضد کسانی دست به سلاح بردند که کشورشان را اشغال کردند. طالبان بخشی از جهاد افغانستان هستند”.

این در حالیست که وزیر دفاع آلمان که در یک سفر غیرمنتظره به شمال افغانستان سفر کرده، خروج نیروهای ناتو در سال ۲۰۱۴ میلادی از افغانستان را “شتاب زده” خوانده است. او خواستار تعهد بلند مدت جامعه‌ی جهانی با کابل شده است.

Comments are closed.