• انتشار: ۹ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۵۳ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 9253
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9253

نیروهای مسلح شجاع افغانستان در خط اول دفاع، علیه تروریزم می‌جنگند

رییس اجراییه در صحبت‌های خویش همچنان علاوه نمود که روابط میان دو کشور دوستانه و صمیمی‌ است و این روابط در جریان کار حکومت وحدت ملی بهبود و استحکام بیش‌تر یافته است.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه با بیبوت بکرویچ اتم‌کولف وزیر دفاع و صنعت فضایی جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

رییس اجراییه در صحبت‌های خویش همچنان علاوه نمود که روابط میان دو کشور دوستانه و صمیمی‌ است و این روابط در جریان کار حکومت وحدت ملی بهبود و استحکام بیش‌تر یافته است.

رییس اجراییه در ادامه صحبت‌های خویش از تهدیدهای مشترک علیه منطقه و هردو کشور سخن زد و برهمکاری‌ دفاعی و امنیتی میان دو کشور برای مهارساختن این چالش‌ها تاکید نمود.

وزیردفاع قزاقستان با تشکر از رییس اجراییه کشور و استقبال گرم حکومت و مردم افغانستان٬‌ سفر خود به کابل را پردستاورد خواند و از صحبت‌های مفصل و فشرده خود با وزارت‌های دفاع٬‌ داخله و دیگر مسوولان کشور گزارش داد.

آقای اتم‌کولوف در صحبت‌های خویش توضیح داد که در عرصه‌های افزایش تجارت٬‌ کار مشترک بالای انرژی٬ امتداد و ساختن خط آهن و همکاری‌های نظامی-امنیتی با طرف افغانستان صحبت کرده‌ است و کشورش آماده است در این بخش‌ها با افغانستان همکاری نماید.

این را هم بخوانید:  حمدالله محب: جنگ بر افغانستان تحمیل شده است

آقای اتم‌کولوف در صحبت‌های خویش همچنان از آمادگی کشورش برای امضای توافقنا‌مه‌های همکاری با افغانستان در عرصه نظامی٬‌ عکس‌برداری فضایی و امنیت سایبری خبرداد. وی همچنان تاکید نمود که کشورش به فراهم سازی زمینه تحصیل به دانشجویان افغانستان در قزاقستان ادامه می‌دهد٬‌ و آماده است کدرهای ملکی و نظامی افغانستان را نیز آموزش دهد.

آقای اتم‌کولوف همچنان در صحبت‌های خویش از کمک‌های انسانی دونیم ملیون دالری کشورش به افغانستان خبرداد.

آقای اتم‌کولوف در ادامه صحبت‌های خویش گفت که قوای مسلح افغانستان در دفاع از تمام جمهوریت‌های آسیای میانه در خط اول نبرد علیه تروریزم می‌جنگد و ما آماده‌ هستیم از شما و نیروهای مسلح شما حمایت نماییم.

رییس اجراییه به مبارزه مشترک با تروریزم برای صلح و استقرار در منطقه تاکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *