• انتشار: ۸ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۵۹ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 20229
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20229

نیروهای امنیت ملی به دفتر مربوط به دین‌محمد جرأت مشاور رئیس جمهور حمله کردند

نیروهای امنیت ملی در حمله به دفتر روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان در ننگرهار، مقداری اسلحه و ماین به دست آورده اند.

نیروهای امنیت ملی در حمله به دفتر روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان در ننگرهار، مقداری اسلحه و ماین به دست آورده اند.

عطاءالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفته است که این عملیات به گونه مشترک از سوی ریاست امنیت ملی و فرماندهی پولیس ننگرهار انجام شده است.

وی گفته است که در پی این عملیات، هشت نفر مظنون نیز بازداشت شده اند که از این میان، پنج نفر آنها رها شده و تحقیقات از سه نفر دیگر جریان دارد.

دین محمد جرأت سال گذشته، در چندین ولایت از جمله در ولایت ننگرهار و خوست دفاتر روند سبز را که او آن را بنیان گذاری کرده است، گشود. مراسم گشایش دفاتر روند سبز در ولایات، با قدرت نمایی و مصارف هنگفت همواره صورت گرفته است.

آقای دین محمد جرأت در بخش انسجام حمایت مردمی از نیروهای امنیتی، به رئیس جمهور و شورای امنیت ملی مشوره می‌دهد.

هرچند هاشم مومند مسئول جریان سیاسی روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان در حوزه شرق، این ادعای دفتر والی ننگرهار را رد کرده و گفته است که این دفتری که نیروهای امنیتی به آن حمله کرده اند، مربوط این روند نیست و افرادی نیز که بازداشت شده اند، اعضای روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت نمی‌باشند.

آقای مومند این ادعا را یک توطئه خوانده و گفته است که نیروهای امنیتی باید اسناد ارائه کنند که این دفتر مربوط سازمان آنها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *