• انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۲۴ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1242
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1242

نیروهای امنیتی وظیفه‌شان را انجام دادند/من ضد داعش و طالبان هستم

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری در پی پخش شدن خبر محاصره‌ خانه‌اش توسط نیروهای امنیتی، این موضوع را رد کرد و آن را “شایعه‌پراگنی” خواند.

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری در پی پخش شدن خبر محاصره‌ خانه‌اش توسط نیروهای امنیتی، این موضوع را رد کرد و آن را “شایعه‌پراگنی” خواند.

جنرال دوستم گفت: “هیچ نهاد حکومتی مربوط محاصره شدن خانه‌ا‌م را به گونه‌ی رسمی تایید نکرده است.”

آقای دوستم حضور نیروهای امنیتی در اطراف خانه‌اش را به جنجال میان پولیس و باشندگان منطقه‌ی تره‌خیل کابل نسبت داد و گفت: “این نیروها به خاطر تظاهرات مردم تره‌خیل تدابیر امنیتی گرفته‌ بودند.”

او در این سخنرانی خطاب به هوادارانش که در محل سکونت جنرال دوستم جمع‌‌شده بودند، گفت: “هیچ تشویش نکنید و به مردم سلام مرا برسانید. نیروهایی که آمده‌اند وظیفه‌شان است که بیایند، زیرا من ضد داعش و گروه طالبان هستم.”

در این سخنرانی که حدود یک ساعت طول کشید، آقای دوستم به نحوی به حکومت هشدار داد و گفت که اگر او گاهی محاصره شود، در کابل هرج و مرج برپا خواهد شد.

جنرال دوستم از زمان حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین نیز یادآوری کرد و گفت که با موضوع مشابه رو به رو شده بود، ولی آن اقدام نتیجه‌ی نداشت.

او با اشاره‌ به پرونده‌ی لت و کوب اکبر بای در زمان حکومت آقای کرزی، گفت که اگر سند کافی برای اثبات این ادعا وجود داشته باشد، او حاضر است که محاکمه شود.

در پایان سخنرانی‌اش او از سردی زمستان نیز به شوخی شکایت کرد؛ که ظاهرن اشاره‌ی‌ غیرصریح به نرفتن به دفتر کاری‌اش در ماه‌های پسین بوده است.

عبدالرشید دوستم همچنین گفت که حالا زمان نفاق و دشمنی نیست؛ بلکه زمان وحدت است در برابر دشمنی که برای نابودی افغانستان از هیچ فرصتی دریغ نمی‌کند.

از نصف شب دوشنبه نیروهای وابسته به گارنیزیون کابل در اطراف خانه‌ی جنرال دوستم حضور یافتند و تا شام دیروز در آنجا بودند.

یک منبع امنیتی به تلویزیون ۱ گفت که محاصره شدن خانه‌ی جنرال دوستم به حاضر نشدن هفت نگهبانش در دادستانی کل، پیوند دارد.

پس از ادعای احمد ایشچی در مورد اختطاف و آزار جنسی او از سوی جنرال دوستم و محافظانش، حدود یک ماه پیش دادستانی کل دستور بازداشت ۹ محافظ آقای دوستم را که در این قضیه شامل بودند، صادر کرد.

در این مدت آقای دوستم و نگهبانانش در دادستانی کل حضور نیافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *