• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۴۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 13529
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13529
در طرح جدید "ارتش منطقه‌یی" وزارت دفاع ملی

نیروهای امنیتی افغانستان از ۱۹۰ هزار به ۳۹۰ هزار تن افزایش می‌یابد

وزارت دفاع ملی افغانستان طرحی جدیدی را زیرنام “ارتش منطقه‌یی” آماده کرده تا بربنیاد آن ۳۶ هزار نیروهای دیگر به صفوف ارتش این کشور بپیوندند.

بر اساس اعلامیه‌ وزارت دفاع ملی افغانستان، نیروهای که قرار است عضو “ارتش منطقه‌یی” باشند، سربازان و افسران پیشین نظامی خواهند بود و مدریت آنان به دوش این وزارت خواهد بود.

دولت وزیری، سخن گوی وزارت دفاع در این باره گفته است: “امر و حکم رییس جمهور همه َآماده است و اجرا شده، تنها سر تشکیلاتش کار جریان دارد. یک کمیسیون برایش ساخته شده کار می‌کنند و هر وقتی که این کار تکمیل شد، کارش آغاز می‌شود”.

دولت وزیری در ادامه گفت: “کسی که قومندان از این‌ها تعیین می‌شود، او افسر برحال اردوی ملی می‌باشد. وزارت دفاع می‌تواند که برای یک ماه، دو ماه، پنج ماه او قومندانش باشد یا او را تبدیل کند، یک کس دیگر را بجایش قومندان بسازد”.

به گفته وی، این نیروها در سطح ولایت‌های افغانستان انتخاب می‌شوند، از لباس منظم ارتش استفاده می‌کنند، ۷۵ درصد حقوق همچون نیروهای ارتش بدست می‌آورند و سنین آنان بین ۲۰ تا ۴۰ سال خواهد بود.

این را هم بخوانید:  شاهراه سالنگ مجدداً بروی ترافیک مسدود شد + ویدیو

گفتنی است که در حال حاضر تعداد نیروهای امنیتی افغانستان ۱۹۰ هزار است و با ایجاد “ارتش منطقه‌یی”، شمار کل نیروهای امنیتی افغانستان به حدود ۳۹۰ هزار تن خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *