• انتشار: ۲۷ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۰۶ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10616
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10616

نهاد ها، سیاسون و زورمندان ده میلیارد افغانی از برشنا قرضدار هستند

امان الله غالب، رییس شرکت برشنا می گوید، نهادهای جهانی برای پروژه های زیربنایی تولید انرژی برق کمک نمی کنند و تنها در بخش برق وارداتی، به افغانستان پول می پردازند.

امان الله غالب، رییس شرکت برشنا می گوید، نهادهای جهانی برای پروژه های زیربنایی تولید انرژی برق کمک  نمی کنند و تنها در بخش برق وارداتی، به افغانستان پول می پردازند.

رییس شرکت برشنا که به دلیل افزایش پرچوی های برق در کابل و موجودیت فساد در این نهاد، به مجلس سنا فراخوانده شده بود، گفت که بخش بزرگ مشکلات برق در کابل، به خود نماینده گان در شورای ملی بر می گردد.

به باور وی، مقام های بلند پایه دولت و نماینده گان شورای ملی خواهان برق بیست و چهار ساعته استند، اما اگر کارمند برشنا، برق آنان را قطع کند، آنان کارمندان این شرکت را لت و کوب می کنند.

وی در این باره بیان داشت: «برای یک هفته، ده روز  برق هیچ کس بیست و چهار ساعته نبود، اما فشاری که از سوی همین مجلس و دیگر نماینده گان بالای ما وارد شد، مجبور شدیم طرحی نوی را بسیازیم.»

وی افزود: «ما حشر عمومی قطع لین را اعلام کردیم، متأسفانه در پنج صد فامیلی خیرخانه، زمانی که کارمند ما لین برق را قطع کرد، با تفنگچه بالایش فیر شد.»

مسؤولان شرکت برشنا فساد در این نهاد را رد نمی کنند، اما برای مهار آن وعده می سپارند. این مسؤولان می گویند که به شمول شورای ملی، نزدیک به دوصد نهاد، سیاسون و زورمندان حدود ده میلیارد افغانی از شرکت برشنا قرضدار استند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *