• انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۰۸ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 9819
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9819

نهادهای آکادمیک کشور ضعیف هستند

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کشور امروز یک‌شنبه(۲۸، عقرب)پیش نویس قانون اجرات اداری افغانستان را طی نشستی خبری درکابل معرفی کرد.

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کشور امروز یک‌شنبه(۲۸، عقرب)پیش نویس قانون اجرات اداری افغانستان را طی نشستی خبری درکابل معرفی کرد.

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور گفت: گام‌های بزرگی برای اصلاحات اداری کشور برداشته شده است اما هنوزهم گام‌های بزرگتری نیاز اند که برداشته شود

دانش با بیان اینکه خلای درنظام اداری کشور وجود دارد گفت: خلای در مسئولیت‌های اداره  ناشی  از خلاء علمی و اکادمیک در دانشگاه‌های افغانستان است.

دانش ازاساتید دانشگاه‌ها کشور انتقاد کرده می گوید: استاتید دانشگاه های کشور در بخش های مختلف به ویژه در بخش حقوق ضعیف هستند که نه کتابی نوشته شده و نه مقاله‌ای.

وی از کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی خواست که قانون محاکم اداری هر چه زودتر تدوین و قانون خدمات ملکی و تدارکات را بازنگری نماید.

نادر نادری، رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت: صلاحیت اساسی این کمیسیون اصلاح اداره عامه، تعیینات کارمندان ملکی بر اساس شایستگی و ارایه خدمات شفاف و عادلانه به شهروندان کشور است.

وی افزود: در تدوین این قانون با متخصصین داخلی و خارجی بحث و مشاوره زیادی صورت گرفته اند و این اولین قانونی است که رابطه‌ای میان شهروندان و اداره عامه را تعریف می‌کند.

نادری می گوید: این قانون اداره را در برابر شهروندان پاسخ‌گو و حساب‌ده و ملزم به رفتار قانون‌مند می‌سازد.

رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی تصریح کرد که قانون اجرات اداری، اداره را از هرگونه رفتار تبعیض آمیز باز داشته و آن را ملزم می‌سازد تا خدمات را به صورت عادلانه و یکسان به شهروندان کشور ارایه نماید،

رئیس کمیسون اصلاحات اداری می گوید: در صورت که افراد از اداره متضرر می‌شود، مطابق این قانون اقامه دعوا کرده از ادارا شکایت کند.

وی افزود:  قانون مذکور سرعت کار در اداره را نیز افزایش می‌دهد و روند زمان اجرات را به صورت جدی در نظر خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *