• انتشار: ۱۹ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 25709
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25709

«نماینده ویژه اشرف غنی» با وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس شورای عالی صلح و نماینده ویژه اشرف غنی (در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح) با وزیر خارجه پاکستان در اسلام آباد با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

رئیس شورای عالی صلح و نماینده ویژه اشرف غنی (در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح) با وزیر خارجه پاکستان در اسلام آباد با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش برچی نیوز ؛ سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت: «محمد عمر داودزی» نماینده ویژه اشرف غنی در رأس یک هیأت متشکل از اعضای وزارت خارجه و شورای عالی صلح دیروز (سه شنبه ۱۸ جدی ۱۳۹۷) در اسلام آباد با «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفتگو کردند.

این درحالیست که  آقای داوودزی با وزیر خارجه پاکستان بر روی تسریع روند صلح و همچنین تقویت روابط دو جانبه بحث و گفتگو کردند.

دو طرف بر روی مسائل مربوط به برگزاری جلسه ای مشترک مابین علمای افغانستان و پاکستان برای تسهیل روند صلح افغانستان نیز گفتگو و تبادل نظر کردند.

همچنین آقای داوودزی عصر روز گذشته نیز با «مولوی فضل الرحمان» رئیس جمعیت علمای اسلام پاکستان و همچنین با شماری از رهبران این مجمع دیدار و گفتگو کردند.

داوودزی تصریح کرد که همکاری و حمایت علمای پاکستان در شکل گیری مذاکره مابین حکومت و طالبان بسیار مهم و کلیدی است.

مولانا فضل الرحمان ضمن استقبال از پیشرفت های صلح افغانستان ؛ وعده سپرد تا روند تسهیل صلح را محیا سازد.

قابل ذکر است، که زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا، در أمور صلح افغانستان دور جدید سفرهای خود به منطقه را آغاز کرده و بزودی با مقامات (هند،پاکستان،چین،افغانستان) بر روی مسائل صلح و روند مذاکرات با طالبان گفتگو خواهند کرد.

بیشتر بخوانید :

سفر نماینده ویژه اشرف غنی به اسلام آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *