• انتشار: ۸ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1294
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1294

نصیحت‌های جنرال به هراس افگنان

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد که مخالفان مسلح دولت باید درک کنند که از راه جنگ به اهداف خود نمی‌رسند بنابراین بدون قید و شرط به روند صلح این کشور بپیوندند.

معاون اول رئیس جمهور  اعلام کرد که مخالفان مسلح دولت باید درک کنند که از راه جنگ به اهداف خود نمی‌رسند بنابراین بدون قید و شرط به روند صلح این کشور بپیوندند.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری اعلام کرد: گروه‌های مخالف مسلح دولت باید بدون هیچ قید و شرطی به روند صلح بپیوندند زیرا از طریق خونریزی و ادامه جنگ به اهداف خود دست نمی‌یابند.

در این بیانیه آمده است: «اکنون فرصت آن رسیده که با بهره گیری از موازین پذیرفته شده اسلامی و مفاد قانون اساسی مراحل تکامل و پیشرفت دموکراسی در کشور سامان یابد».

جنرال دوستم گفته است که «ما اکنون در شرایط حساس و دشوار قرار داریم و باید همه تلاش خود را انجام دهیم تا در سایه نظام کنونی و در رعایت با قانون اساسی کشور با شکیبایی و متانت تمام، در کنار هم بمانیم و باور داشته باشیم، تا که این اتحاد ما باشد هیچ نیروی بر ما پیروز نخواهد شد».

بر اساس این بیانیه، صلح و امنیت تنها از بستر همدیگر پذیری و قبول حقوق واجب همه اقوام کشور تامین مى گردد.

وی افزود: آرزوی مردم صلح است و در این راستا همه روزه فرزندان این کشور در صفوف نیروهاى امنیتى و دفاعى افغان قربانى می‌دهند.

معاون اول رئیس جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرد، مخالفان مسلح که علیه نظام منتخب و قانونی کشور می‌جنگند، به این درک سالم برسند که راه برای رسیدن به حق، گفت‌وگو و مذاکره است و باید این را بدانند که جهان امروز نمی‌تواند از راه جنگ و خونریزی، ترور و حمایت از تروریسم به سر منزل مقصود برسد.

جنرال دوستم، خاطر نشان کرد که مردم در افغانستان از دموکراسى حمایت مى‌کنند و امید دارند که دیگران نیز با درک این مسئله به روند صلح بدون گذاشتن قید و شرطی بپیوندند.

پس از تنش‌های اخیر در روابط اشرف غنی و جنرال دوستم و اتهام دستور به آزار و اذیت جنسی به احمد ایشچی، وی در محافل سیاسی کمتر حضور یافته و یا هم بیانیه‌ای صادر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *