• انتشار: ۱۱ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۹:۴۵ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14960
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14960

نخست وزیر پاکستان اواخر هفته جاری به کابل می‌آید

ریاست اجرایی حکومت افغانستان خبر داد که نخست وزیر پاکستان آخر هفته‌ی جاری، ۱۷ حمل، به دعوت رییس جمهور غنی وارد کابل می‌شود.

ریاست اجرایی حکومت افغانستان خبر داد که نخست وزیر پاکستان آخر هفته‌ی جاری، ۱۷ حمل، به دعوت رییس جمهور غنی وارد کابل می‌شود.

جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که قرار است پس از ورود نخست وزیر پاکستان به کابل، یک نشست مشترک بین مقام‌‎های افغانستان و پاکستان در پیوند به اعتماد سازی بین دو کشور برای رسیدن به یک صلح پایدار برگزار شود.

فیصل افزود که حکومت در این نشست از مقام‌های پاکستان خواهد خواست که به تعهد‌هایشان در قبال مبارزه بر ضد هراس‌افگنی در آن کشور عمل کنند.

او همچنین گفت افغانستان از پاکستان می‌خواهد که دو کشور به صورت مشترک با هم کار کنند تا خطر هراس‌افگنی از افغانستان و منطقه رفع شود.

فیصل گفت در حال حاضر طالبان از سوی کشورهای مختلف تمویل می‌شود و به همین دلیل نیاز است که یک اجماع منطقه‌ای برای رسیدن به صلح به وجود بیاید.

این را هم بخوانید:  کارگر رئیس فدراسیون فوتبال کشور شد

فیصل با اشاره به نشست تاشکند گفت که پس از روند کابل، نشست تاشکند مهم‌ترین نشست در مورد وضعیت افغانستان است.

او افزود که در حاشیه‌ی نشست تاشکند، وزیر امور خارجه روسیه پیشنهاد یک نشست سه جانبه بین افغانستان ، روسیه و ایالات متحده‌ی امریکا برای رسیدن به صلح را کرد که هنوز در مورد زمان نهایی این نشست گفتگویی صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *