• انتشار: ۹ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۰۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19523
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19523

نخستین مرکز درمان بیماری‌های سرطانی در افغانستان ساخته می‌شود

وزارت صحت عامه تفاهمنامۀ یک مرکز تحقیق، تداوی و کشف امراض سرطانی را با اداره امریکایی «Global Medical Partners» یا (شرکای طبی جهانی) در کابل امضا کرد.

وزارت صحت عامه تفاهمنامۀ یک مرکز تحقیق، تداوی و کشف امراض سرطانی را با اداره امریکایی «Global Medical Partners» یا (شرکای طبی جهانی) در کابل امضا کرد.

وزیر صحت عامه می‌گوید که در این مرکز در کنار کشف مریضان سرطانی، بررسی و بلند بردن کارکنان مسلکی صحی مریضان سرطان به واسطه دادن شعاع تحت تداوی قرار می‌گیرند.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان امروز در مراسم که به مناسبت امضای تفاهمنامه این مرکز در کابل برگزار شده بود، گفت: “این تفاهمنامه که با گلوبل میدیکل پارتنرز امضا شد بالای آن نزدیک به ۲۵ میلیون دالر مصرف میاید که از سوی این اداره امریکایی پرداخت می‌گردد که به همین اساس ما شاهد ایجاد این مرکز در شفاخانه جمهوریت کابل می‌باشیم. ما وسایل پیشرفته تداوی سرطان را که اخیراً در جهان معرفی شده‌است، در این مرکز خواهیم داشت و با این کار نیاز مریضان برآورده می‌شود که پیش از این برای دادن شعاع به خارج از کشور می‌رفتند.”

این را هم بخوانید:  «پروین درانی» به جرم فحاشی و کتک کاری یک افسر پولیس بازداشت شد

این در حالیست که پیش از این نیز یک مرکز تداوی مریضان سرطانی در این شفاخانه ایجاد شده بود.

در این نشست سکات برووم رئیس اداره امریکایی گلوبل میدیکل پارتنرز یا (شرکای طبی جهانی) تعهد کرد که برای تداوی این مریضی کشنده در افغانستان به تلاش‌های‌شان ادامه می‌دهند.

وی افزود: “گلوبل میدیکل پارتنرز متعهد است که زمینه تداوی با کیفیت و ارزان را برای افغان‌ها در داخل کشور شان فراهم سازد و انجام این خدمات به همکاری افغان‌ها به خصوص پرسونل صحی امکان‌پذیر است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *