• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۵۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 25843
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25843

نتایج ابتدایی انتخابات (پارلمانی) کابل تا آخر امروز یا فردا صبح اعلام خواهد شد

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید احتمال دارد که نتایج ابتدایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه کابل، تا آخر امروز و یا فردا صبح اعلام شود.

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید احتمال دارد که نتایج ابتدایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه کابل، تا آخر امروز و یا فردا صبح اعلام شود.

ذبیح الله سادات معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، گفت که کارهای تخنیکی نتایج ابتدایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه  ولایت کابل، پایان یافته است و کمیسیون تلاش دارد که نتایج این ولایت را امشب اعلام کند.

وی افزود: «اگر با وجود تلاش های زیاد امشب اعلان نشود، فردا حتماً نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه کابل، از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام می گردد.»

این در حالی است که در انتخابات ولسی جرگه ۲۸ و ۲۹ میزان در ۳۲ ولایت و ۵ عقرب در کندهار، تقلبات گسترده یی صورت گرفت که با واکنش های تُند کمیسیون شکایات انتخاباتی، احزاب سیاسی، نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شهروندان رو به رو شد.

در تقویم انتخابات ولسی جرگه، اعلان نتایج ابتدایی تاریخ ۱۹ عقرب و اعلان نتایج نهایی، مطابق به قانون یک ماه پس از اعلان نتایج ابتدایی تعیین شده بود؛ اما بعداً کمیسیون انتخابات گفت که به دلیل مشکلات تخنیکى، انتقال مواد از ولایات به ولسوالی ها و نیاز بیشتر به تصفیه، اعلان نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه ولایات، در ۲ قوس و از کابل در ۱۰ قوس اعلان می شود.

اما کمیسیون مستقل انتخابات، تا امروز (۱۹ جدی) موفق به اعلان نتایج نهایی یک ولایت نشده و نتیجه ابتدایی کابل نیز تا کنون اعلام نگردید.

به نوشته پژواک، کمیسیون مستقل انتخابات، در حالی از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه خبر می دهد که دو روز قبل، شماری از نامزدان معترض ولایت کابل ، ضمن استقبال از تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی مبنی بر ابطال آرای حوزه کابل، هشدار دادند در صورت عدم توجه به خواست شان، دست به اعتراض گسترده می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *