• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۱۶ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14103
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14103
با هدف فشار بر روسیه

ناتو و امریکا در فکر ایجاد منطقه “شنگن نظامی” است

یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه ادعا کرده است که ناتو و امریکا در تلاش اند تا با ایجاد زیرساخت هایی نظامی در اروپا، یک منطقه «شنگن نظامی» ایجاد کنند که هدف از آن، استقرار سریع نیروها در مرزهای روسیه است.

الکساندر فومین؛ معاون وزیر دفاع روسیه در گفتگو با روزنامه “کراسنایا زوزدا” گفته است:”اولویت جدید رهبری سیاسی – نظامی ناتو ارتقای یک زیرساخت لجستیکی و حمل و نقل در داخل اروپا و ایجاد منطقه “شنگن نظامی” است. این هدف برای استقرار سریع نیروهای نظامی در مرزهای روسیه انجام می‌گیرد”.

این مقام وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که در بخش‌های مختلفی از اروپا انبارهای تسلیحات، مهمات و منابع غذایی برای استقرار سریع نیروهای بیشتر و نیز ۸ مرکز هماهنگ کننده برای استقرار نیروها در لهستان، رومانی، مجارستان، بلغارستان، اسلوواکی، لیتوانی، ‌لتونی و استونی ایجاد شده است.

معاون وزیر دفاع روسیه همچنین ادعا کرد که امریکا با وجود تعهدات در حفظ تمامیت ارضی و استقلال سوریه تلاش می‌کند تا این کشور را تقسیم کند.

که تمایلات امریکایی‌ها کاملا مشخص است. آنها به دنبال تقسیم سوریه هستند؛ در حالی که پیشتر قول داده بودند تا تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور را حفظ کنند.

وی گفت:”نیروهای تحت کنترل امریکا با شبه‌ نظامیان گروه تروریستی داعش همکاری می‌کنند و این اقدام بار دیگر تحت کنترل و هدایت امریکایی‌ها صورت می‌گیرد. واشنگتن از جدایی طلبانی که از اقلیت‌های جامعه سوریه هستند، حمایت می‌کند. آنها با تشکیلات مسلح اقلیت‌های قومی شامل کردها این بازی را آغاز کرده اند. در حالی که می‌گویند به دنبال ایجاد یک منطقه امنیتی تحت کنترل این تشکیلات مسلحانه هستند که گفته شده تعداد شان ۴۰ هزار نفر است”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *