• انتشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۰۶ ق.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 10926
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10926

میزان صادرات و عواید ملی کشور در ۱۳۹۶ افزایش یافته است

صادرات افغانستان در سال مالی ۱۳۹۶ به ۷۲۳ میلیون دالر رسیده درحالی که میزان صادرات کشور دوسال پیش از آن ۵۸۰ میلیون دالر بوده است.

صادرات افغانستان در سال مالی ۱۳۹۶ به ۷۲۳ میلیون دالر رسیده درحالی که میزان صادرات کشور دوسال پیش از آن ۵۸۰ میلیون دالر بوده است.

در همین حال عواید ملی در سال مالی ۱۳۹۶ به ۱۷۰ میلیارد افغانی رسیده است که در مقایسه با دوسال پیشتر، حدود ۷۰ میلیارد افغانی افزایش را نشان می دهد.

اجمل عبدالرحیمزی، رییس روابط عامه و سخنگوی وزارت مالیه گفت: رشد اقتصادی کشور نیز در سال مالی ۱۳۹۶- ۲.۶ درصد بوده است که این رقم برای رشد اقتصادی آینده کشور نوید بخش دانسته می شود.

عبدالرحیمزی همچنان گفت که در نزدهمین جلسه شورای عالی اقتصادی، طرح وزارت مخابرات برای تعدیل قانون جمع آوری محصول مخابراتی، تحلیل و بررسی زنجیره ارزش منرال تالک و گزارش قرار داد به اجاره سپردن فابریکات سمنت و معادن ذغال سنگ کرکر- دودکش ولایت بغلان، مورد بحث قرار گرفت.

به گفته او در جلسه شورای عالی اقتصادی، طرح پیشنهادی تعدیل ماده دهم وفقره دوم ماده یازدهم قانون محصول خدمات مخابراتی مورد تأیید قرار گرفت و فیصله شد که برای طی مراحل از طریق کمیته قوانین، به جلسه کابینه راجع شود.

این را هم بخوانید:  نرخ اسعار رایج خارجی در مقابل پول افغانی/ امروز (شنبه ۲۷ دلو)

در جلسه شورای عالی اقتصادی همچنان فیصله شده است تا سرمایه گذاران در بخش استخراج و پروسس منرال تالک تشویق شوند واسناد شان پس از ارزیابی به داوطلبی سپرده شود.

آقای عبدالرحیمزی در همین حال گفت که در تضمینات بانکی وحق الامتیاز فعالیت رسانه های صوتی وتصویری، ۵۰ درصد کاهش رونما شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *